Co robić w Alanii?

Wszyscy , którzy świadomie zdecydowali się na wakacje w Turcji w okolicach Alanii lub w samej Alanyi wiedzą zapewne na co się decydują. Mają ochotę wypocząć i opalić się na brąz. Być może chcą opalać się na najsłynniejszej plaży, czyli plaży Kleopatry. Wszystko mają zaplanowane i wiedzą dokładnie jak mogą spędzić wolny czas. Ale co z osobami, które wybrały Turcję przez przypadek? Które zdecydowały się na wakacje w Alanii bo tak ich przekonano w biurze podróży? Bo nie mieli czasu aby, sprawdzić jakie atrakcje na nich czekają? Te osoby także nie będą się nudzić. To miasto jest pełne miejsc, w których można miło spędzić czas.

Impreza na całego

Jeśli ktoś szuka odlotowych imprez trwających nieraz do białego rana to Alania jest miejscem, do którego należy się z pewnością udać. Masa dyskotek czeka na imprezowiczów. Dobra muzyka, kolorowe drinki, weseli ludzie. Czego można więcej chcieć? Ano można. Można zdecydować się na nocny rejs disco. Tak, dyskoteka na statku to niesamowita frajda. Nocą morze jest jeszcze bardziej tajemnicze. Światła nabrzeża tworzą niesamowity nastrój a wszyscy mają ochotę na szampańską zabawę.

Wspinamy się na wzgórze

Kiedy już odeśpimy nocne imprezowanie i okaże się, że nie mamy ochoty na plażowanie, warto pomyśleć o zwiedzaniu. W mieście jest wiele atrakcji i oczywiście można je wszystkie zobaczyć na własną rękę. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie wycieczki fakultatywnej i zwiedzanie Alanii z przewodnikiem. Dzięki temu w kilka godzin można zobaczyć najważniejsze punkty na mapie miasta. Wzgórze Kale, jaskinię Damlataş, port (który pewnie widzieliśmy w nocy, kiedy imprezowaliśmy), taras widokowy na górach Taurus. To wszystko można zobaczyć za jednym razem i na dodatek z naszym rodzimym przewodnikiem. Można też zdecydować się na całodzienną wycieczkę z przewodnikiem, wtedy zobaczymy jeszcze więcej.

Nocne szaleństwo

Jeśli mało nam mocnych wrażeń to wieczorem warto wybrać się na nocną wycieczkę jeep safari. To jest coś dla fanów przygody i prędkości. Nocna jazda samochodami terenowymi przez góry Taurus to niesamowita i niepowtarzalna przygoda. Kolacja, szaleńcza jazda bez świateł, wizyta u Nomadów, taniec brzucha i fajka wodna. Po takim zastrzyku adrenaliny, można spokojnie udać się na imprezę. Dyskoteki są bowiem otwarte do rana. Ale to już wiecie.