Gdzie kupić wycieczki fakultatywne?

Będąc w Turcji można miło spędzić czas jedząc, pijąc, opalając się i pływając w morzu. Można też zdecydować się na wycieczkę fakultatywną. Czyli na zwiedzanie okolicy dalszej i bliższej. I właśnie w temacie wycieczek fakultatywnych można się czasem spotkać z dziwnymi stwierdzeniami. Celują w nich zwłaszcza rezydenci.

Dlaczego rezydenci straszą turystów?

Rezydenci za wszelką cenę starają się przekonać turystów, że wycieczka z lokalnym biurem podróży to zło. Że jeszcze nikt z takiej wycieczki nie wrócił, a jeśli wrócił to pewnie przez pomyłkę. Prawda jest zupełnie inna. Wycieczka z lokalnym biurem podróży jest bezpieczna.

Rezydenci za wszelką cenę starają się sprzedać swoje wycieczki. Swoje, czyli swojego biura podróży. I w tym celu są w stanie mówić nieprawdę i straszyć turystów. Nieświadomi turyści czasem się na to nabierają i wybierają właśnie te oferty. Są one znacznie droższe, niż wycieczki oferowane przez lokalne i niezależne biura podróży.

WAŻNE! Rezydenci zazwyczaj nie dbają o turystę tylko o własne interesy. Często mają prowizję z każdej sprzedanej wycieczki. Dodatkowo ich szefostwo naciska na to, aby sprzedawali jak najwięcej „własnych” wycieczek fakultatywnych.

Gdzie najlepiej kupić wycieczkę fakultatywną w Turcji

Najlepszym miejscem do zakupu wycieczki fakultatywnej są oczywiście lokalne biura podroży. Ważne, aby były to sprawdzone biura podroży. Warto wiedzieć, że w dobie internetu, jeszcze przed wyjazdem na wakacje możemy sprawdzić dane biuro a nawet zarezerwować wycieczki. Będąc w okolicach Alanii najlepiej skorzystać z oferty biura podroży alanyaonline.pl. To lokalne biuro, w którym wycieczki kupicie taniej niż u rezydenta. I co ważne, wszystkie ich wycieczki mają w standardzie polskiego przewodnika.

Czy to bezpieczne?

Kupowanie wycieczki w lokalnym biurze podroży jest bezpieczne. Biura są ubezpieczone, zależy im na tym aby turyści byli zadowoleni. Nie dajcie sobie wmówić, że jeśli wybierzecie się na wycieczkę z lokalnego biura podróży, to wasze ubezpieczenie nie jest ważne. To jawne kłamstwo! Oczywiście, jeśli planujecie sport ekstremalne, wtedy warto mieć dodatkowe ubezpieczenie. Ale i tak musicie je mieć kupując wycieczkę u rezydenta.

Będąc w Turcji śmiało możecie korzystać w lokalnych biur podróży. Są one legalne i działają niezwykle fachowo i sprawnie. Przed zakupem wycieczki możecie przeczytać opinie w internecie o danym biurze podróży i danej wycieczce. To bardzo wygodne i bezpieczne. Zazwyczaj internet jest w hotelu i jest dostępny dla gości. Więc wystarczy moment, by wszystko sprawdzić.