Co warto kupić w Turcji? Ubrania!

Będąc na wakacjach w Turcji nie sposób nie wspomnieć o zakupach. Można założyć, że spora liczba turystów przyjeżdża tutaj na wakacje, także po to, aby zrobić zakupy. Sporym powodzeniem cieszą się zakupy wszelkiego rodzaju ubrań. Nie od dzisiaj wiadomo, że na pytanie – Co warto kupić w Turcji? – bardzo często pada entuzjastyczna odpowiedź – Ubrania!

Markowe ubrania taniej

Kupowanie markowych ubrań w Turcji jest, eufemistycznie mówiąc, odrobinę ryzykowne. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Turcja słynie z produkcji i sprzedaży podróbek najlepszych światowych marek modowych. Podrabiane są ubrania, torebki, zegarki, buty itd. Podróbki są różnej jakości. Tańsze, których nie sposób pomylić z oryginałami. Droższe, które są niemal identycznymi kopiami oryginalnych ubrań i czasem ciężko jest odróżnić od oryginalnych, markowych produktów.

Nie możemy więc udawać, że taka sytuacja nie istnieje. Wszyscy doskonale zdają sobie z niej sprawę. I kupujący ubrania w Turcji także wiedzą, że kupują podróbki. Zwłaszcza, jeśli zakupy robimy na lokalnych bazarach i targach.

UWAGA! Wszyscy kupujący takie ubrania powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że wwożenie podrabianych ubrań do Unii Europejskiej nie jest legalne. Wykrycie podróbek podczas kontroli granicznej naraża nas na ich konfiskatę i możemy zostać dodatkowo ukarani.

Prawo sobie, a życie sobie. Zazwyczaj kilka sztuk różnych ubrań, kupionych na własny użytek, nie powinno wzbudzić zainteresowania celników. Ale nie jest to regułą. Warto o tym pamiętać, decydując się na zakupy prawie markowych ubrań. Wiadomo, że zakupy w Turcji to przyjemność, ale trzeba też pamiętać o tym, że za nadbagaż płaci się słono. Więc trzeba zakupy robić rozważnie.

Gdzie bezpiecznie kupować ubrania w Turcji?

Oczywiście w Turcji można kupić wiele oryginalnych ubrań, które nie są podróbkami. Jeśli zamiast zakupów na bazarach, wybierzemy zakupy w oficjalnych sklepach sieciowych, wtedy kupimy tanie ubrania, których jakość będzie zadowalająca. Przy odrobinie szczęścia, kupimy też rzeczy znanych projektantów w bardzo korzystnych cenach. Wynika to, z osłabienia tureckiej waluty. I dzięki temu zakupy ubrań są bardzo przyjemne.

Sklepów, w których można kupić modne ubrania jest sporo. W Alanyi bardzo łatwo znaleźć jest wiele sieciówek, które mają świetne ubrania. Każdy, kto będąc w Turcji chce kupić jakieś ubrania, powinien udać się do:

  • LC Wakiki, w którym ceny są dwa razy niższe niż w Polsce, gdzie także można znaleźć sklepy tej sieci.
  • Penti, gdzie można kupić piękną bieliznę.
  • LTB, gdzie wybór spodni jest ogromny.
  • DeFacto, gdzie jest wiele różnych ubrań, to taka klasyczna sieciówka.
  • Mavi Jeans, w którym to sklepie znajdziemy modne jeansy.
  • Koton, który jest najbardziej podobny do znanego z naszego rynku H&M

Ceny ubrań w tych sklepach są znacznie niższe niż w Polsce. No i pamiętajcie, że w sieciówkach się nie targujemy. Ceny są przy wszystkich produktach. Jeśli na coś jest promocja, jest to dobrze oznaczone.