Co warto zobaczyć w Turcji?

Wybierając się na wakacje do Turcji jedni stawiają na niczym nieskrępowane imprezy, inni na odpoczynek na plaży. Są jeszcze ludzie, którzy pasjami uwielbiają zwiedzać piękne miejsca i oni często robią sobie przerwy w plażowaniu. Przerwy, które pozwalają im zobaczyć wiele wspaniałych i niepowtarzalnych miejsc. W Turcji takich miejsc jest tak dużo, że jedne wakacje nie wystarczą, aby zobaczyć chociaż połowę z nich.

Cztery tureckie miejsca, które warto odwiedzić.

Większość ludzi twierdzi, że najpiękniejszym miastem jest Stambuł. Że koniecznie trzeba go odwiedzić. Będąc w Stambule mamy szansę aby poczuć prawdziwy orient. Tutaj historia przeplata się z nowoczesnością. Stambuł jest pełen atrakcji i aby dobrze go zwiedzić potrzeba na pewno więcej niż pół roku. Ale już krótka wycieczka sprawi, że przekonamy się o cudownej atmosferze tego miejsca.

  • Wspaniałym i robiącym ogromne wrażenie miejscem są ruiny starożytnego Efezu. Choć mówimy ruiny, to zachowane są w dobrym stanie. Nie trzeba dużej wyobraźni aby uzmysłowić sobie jak to wszystko wspaniale wyglądało w latach świetności. Planując odwiedzić Efez warto pamiętać o tym, że zawsze są tam tłumy ludzi. To bardzo popularne miejsce.
  • Pamukkale to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Wspaniałe wapienne tarasy po których płynie krystaliczna woda w kolorze turkusowym, zrobią wrażenie na każdym turyście. To niesamowity pomnik przyrody, który przyciąga jak magnes tysiące turystów. Trzeba to miejsce zobaczyć chociaż raz, bo wszystkie zdjęcia, filmy i opisy nie oddadzą jego piękna.
  • Nie tylko Pamukkale jest miejscem obowiązkowych wycieczek. Także Kapadocja jest krainą, którą należy bezwzględnie odwiedzić. Kapadocja nazywana jest największym skarbem Turcji i nie ma w tym stwierdzeniu chyba ani grama przesady. Obraz Kapadocji jest niesamowity. Na myśl przywołuje księżycową krainę. Wszędzie mamy doliny, wąwozy, kominy, skały, głazy. W tym najbardziej nietypowe głazy, które wyglądem przypominają grzyby. Można tutaj odwiedzić wygasłe wulkany lub domy, które zostały wydrążone w wulkanicznych skałach.

Jak zapewne się można domyślić, powyższa lista nie jest pełna i kompletna. To tylko cztery miejsca, które warto odwiedzić będąc na wakacjach w Turcji. Planując dwutygodniowy pobyt, można bez problemu odwiedzić przynajmniej dwie, trzy z wymienionych lokalizacji. Wystarczy tylko znaleźć dobre biuro z wycieczkami fakultatywnymi by samemu przekonać się o tym jak wspaniała jest Turcja. Szukając najlepszego bura podróży warto sprawdzić oferty na stronie alanyaonline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *