Co warto zobaczyć w Turcji?

Wybierając się na wakacje do Turcji jedni stawiają na niczym nieskrępowane imprezy, inni na odpoczynek na plaży. Są jeszcze ludzie, którzy pasjami uwielbiają zwiedzać piękne miejsca i oni często robią sobie przerwy w plażowaniu. Przerwy, które pozwalają im zobaczyć wiele wspaniałych i niepowtarzalnych miejsc. W Turcji takich miejsc jest tak dużo, że jedne wakacje nie wystarczą, aby zobaczyć chociaż połowę z nich.

Cztery tureckie miejsca, które warto odwiedzić.

Większość ludzi twierdzi, że najpiękniejszym miastem jest Stambuł. Że koniecznie trzeba go odwiedzić. Będąc w Stambule mamy szansę aby poczuć prawdziwy orient. Tutaj historia przeplata się z nowoczesnością. Stambuł jest pełen atrakcji i aby dobrze go zwiedzić potrzeba na pewno więcej niż pół roku. Ale już krótka wycieczka sprawi, że przekonamy się o cudownej atmosferze tego miejsca.

  • Wspaniałym i robiącym ogromne wrażenie miejscem są ruiny starożytnego Efezu. Choć mówimy ruiny, to zachowane są w dobrym stanie. Nie trzeba dużej wyobraźni aby uzmysłowić sobie jak to wszystko wspaniale wyglądało w latach świetności. Planując odwiedzić Efez warto pamiętać o tym, że zawsze są tam tłumy ludzi. To bardzo popularne miejsce.
  • Pamukkale to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Wspaniałe wapienne tarasy po których płynie krystaliczna woda w kolorze turkusowym, zrobią wrażenie na każdym turyście. To niesamowity pomnik przyrody, który przyciąga jak magnes tysiące turystów. Trzeba to miejsce zobaczyć chociaż raz, bo wszystkie zdjęcia, filmy i opisy nie oddadzą jego piękna.
  • Nie tylko Pamukkale jest miejscem obowiązkowych wycieczek. Także Kapadocja jest krainą, którą należy bezwzględnie odwiedzić. Kapadocja nazywana jest największym skarbem Turcji i nie ma w tym stwierdzeniu chyba ani grama przesady. Obraz Kapadocji jest niesamowity. Na myśl przywołuje księżycową krainę. Wszędzie mamy doliny, wąwozy, kominy, skały, głazy. W tym najbardziej nietypowe głazy, które wyglądem przypominają grzyby. Można tutaj odwiedzić wygasłe wulkany lub domy, które zostały wydrążone w wulkanicznych skałach.

Jak zapewne się można domyślić, powyższa lista nie jest pełna i kompletna. To tylko cztery miejsca, które warto odwiedzić będąc na wakacjach w Turcji. Planując dwutygodniowy pobyt, można bez problemu odwiedzić przynajmniej dwie, trzy z wymienionych lokalizacji. Wystarczy tylko znaleźć dobre biuro z wycieczkami fakultatywnymi by samemu przekonać się o tym jak wspaniała jest Turcja. Szukając najlepszego bura podróży warto sprawdzić oferty na stronie alanyaonline.pl