Wycieczka Stambuł to może być przygoda życia

Wycieczka Stambuł, a raczej wycieczka do Stambułu to szansa na niesamowitą przygodę. Niemal każdy zakochany w Turcji człowiek ma w swoich planach odwiedzenie tego cudownego miasta. Miasta, które swoją atmosferą potrafi skusić i uwieść niemal każdego świadomego turystę. Wszyscy wiedzą, że to cudowne miasto położone jest na dwóch kontynentach. Cieśnina Bosfor przykuwa swoim pięknem i jest nieodzowną częścią tego wspaniałego miejsca na ziemi.

Wycieczka Stambuł, z kim i kiedy?

Można wybrać się do Stambułu na własną rękę. Zaplanować wszystko jeszcze w Polsce, czyli: wykupić bilety lotnicze, zarezerwować hotel, zorganizować transfer z i do hotelu, zaplanować zwiedzanie, zaopatrzyć się w rozmówki tureckie.  Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale nie pozbawione jest także wad. Zaletą jest to, że im dłuższy pobyt sobie zorganizujemy, tym będziemy mogli dokładniej zwiedzać całe miasto. Wadą są koszty i nie zawsze odpowiadające nam terminy.

Drugim sposobem jest odwiedzenie Stambułu niejako przy okazji. Będąc na wakacjach w Turcji można na dwa dni przerwać plażowanie i udać się do Stambułu. Takie wakacje w wakacjach. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż jest ono tańsze. Dodatkowo nie musimy się martwić o rezerwację hotelu, plan zwiedzania, transfery z i na lotnisko. Nic nas nie obchodzi. Cały czas jesteśmy pod opieką przewodnika. Przewodnika, który oczywiście mówi po Polsku i po Turecku. Przewodnika, który tak zaplanuje nasz pobyt, abyśmy mogli zobaczyć najważniejsze miejsca w Stambule. Taką wyprawę możemy zaplanować jeszcze w Polsce lub leżąc na plaży w Turcji. Wystarczy skorzystać z tej oferty, by w kilka chwil zorganizować sobie niezapomnianą wycieczkę fakultatywną w Turcji.

Autobusem, samochodem, pociągiem do Stambułu

Oczywiście do Stambułu można dostać się też na wiele różnych sposobów. Podróż autobusem do Stambułu, podobnie jak podróż własnym samochodem do Stambułu jest możliwa. Niestety podstawową wadą tego rozwiązania jest to, że zabiera sporo czasu. Podobnie jak podróż pociągiem do Stambułu. Wybierając się na dłużej do tego urokliwego zakątka Turcji można wybrać ten sposób podróży. Ale kilkudniowa, szybka wizyta, połączona z intensywnym poznawaniem atrakcji Stambułu powinna się zacząć na lotnisku. Lub jeszcze na plaży, gdzie wygodnie wszystko zarezerwujemy i pozwolimy się sobą zaopiekować.