Jak radzić sobie z upałami na wakacjach?

Wakacje w Turcji to nie tylko piękne słońce, opalanie, pływanie w morzu czy zwiedzanie. To także prawdziwy upał. Podczas sezonu w Turcji jest naprawdę upalnie. Z jednej strony to doskonała wiadomość dla wszystkich lubiących się opalać i wygrzewać. Z drugiej strony trzeba jakoś radzić sobie z upałami. Na szczęście sposoby na wakacyjne upały są proste. Łatwiej jest sobie z nimi poradzić, niż będąc np. w gorącym biurze bez klimatyzacji. Zresztą do upałów można się przyzwyczaić i nawet je polubić.

Kilka sprawdzonych sposobów na wakacyjne upały

Będąc na wakacjach w Turcji bez problemu możemy poradzić sobie z upałami. Mamy sporo możliwości i większość z nich jest bardzo przyjemna. Aby skutecznie walczyć w upałem na wakacjach warto pamiętać o kilku rzeczach:

  • Należy systematycznie się nawadniać. I tutaj od razu uwaga. Najlepiej do tego celu użyć ciepłych napojów. To może wydawać się dziwne. Jak to? Ciepłe napoje zamiast chłodnego drinka z kostkami lodu? Dokładnie tak. Ciepła, tradycyjna turecka herbata najlepiej gasi pragnienie i daje wytchnienie od upału.
  • Będąc na basenie lub na plaży warto zadbać o parasol plażowy. Opalanie jest przyjemne, można je przerywać morskimi lub basenowymi kąpielami, ale po kąpieli lepiej nie wystawiać się na bezpośrednie działanie słońca. Przynajmniej wtedy, kiedy operuje ono najmocniej. To może być powodem oparzeń słonecznych.
  • Szukając hotelu warto zwrócić uwagę na to, aby była w nim sprawna i wliczona w cenę klimatyzacja. Ktoś może powiedzieć, że klimatyzacja w hotelu to zło, bo można łatwo zachorować. Jeżeli jednak będziemy rozsądnie z niej korzystali, to nie zachorujemy i na dodatek łatwiej poradzimy sobie z upałami. Nie ma nic lepszego od snu w chłodnej sypialni, kiedy za oknem temperatura szaleje.
  • Będąc na różnych wycieczkach fakultatywnych warto pamiętać o ręczniku i nakryciu głowy. Ręcznik przyda się choćby po to, aby wytrzeć się po kąpieli w np. chłodnym basenie położonym w górach. Warto korzystać z ochłody zawsze, kiedy jest to możliwe. I dlatego warto zawsze mieć ze sobą ręcznik i strój kąpielowy. Nakrycie głowy jest zawsze wskazane.

Oczywiście to nie wszystkie sposoby na upał w Turcji. Ale sami musicie przyznać, że upał na wakacjach jest mniej dokuczliwy, niż taki sam, a nawet mniejszy, w pracy. Nie musimy się nigdzie spieszyć, możemy się do woli nawadniać i robić to, na co aktualnie mamy największą ochotę.