Jaka jest pogoda w Turcji w lipcu?

Wiele osób przed wyjazdem na wakacje do Turcji zastanawia się nad tym, jaka jest pogoda w Turcji w lipcu. Czy naprawdę jest tam upalnie? Czy w lipcu tureckie morze jest ciepłe? Czy można się bez problemu opalić? Czy rzeczywiście w Turcji w lipcu ciągle świeci słońce?

Ci, którzy mieli to szczęście i byli w lipcu na wakacjach w Turcji znają doskonale odpowiedzi na te pytania. Doskonale wiedzą, jaka jest pogoda w Turcji w lipcu i wiedzą, że wakacje w Turcji to doskonały wybór. Piękna pogoda, słońce, mili ludzie i wspaniałe wycieczki. No i na dodatek jest bardzo tanio.

Temperatury powietrza w lipcu w Alanyi

Jeśli chodzi o lipiec, to jest to okres najwyższych upałów w Turcji. Na słońce możemy liczyć nawet 13 godzin dziennie. Więc mamy cały dzień na to by zadbać o swoją opaleniznę. Na dodatek jest to słońce, które świeci bardzo mocno i doskonale opala. Pewne jest to, że słońca nikomu nie zabraknie. I każdy, kto tylko będzie miał ochotę na opalanie się, wróci do kraju zadowolony i opalony.

Jeśli chodzi o temperaturę powietrza w Alanyi w lipcu to, w zależności od dnia, temperatury wahają się od 30 do nawet 38 stopni Celsjusza. Do tego dochodzi wysoka wilgotność powietrza i mamy doskonałe warunki na wakacje. Jeśli ktoś z trudem radzi sobie z takimi upałami, powinien zdecydować się na wakacje w Turcji początkiem czerwca lub planować je w drugiej połowie września i początkiem października. Wtedy temperatury są niższe. Natomiast w lipcu można liczyć na prawdziwe lato. Nocą w lipcu, temperatury nie spadają poniżej 20 stopni, i raczej utrzymują się na poziomie 22 – 23 stopni Celsjusza. Więc nikt nie może narzekać na to, że jest mu w nocy zimno. Nawet na plaży.

Pamiętajcie, że w większości przypadków klimatyzacja w pokoju jest obowiązkowa. A przynajmniej zalecana, aby dobrze się wyspać.

Temperatura morza w lipcu w Alanyi

Jeśli chodzi o temperaturę wody w morzu, to w lipcu można liczyć na prawdziwe rozkosze. Lipcowa temperatura wody w morzu w Alanyi to 25 – 26 stopni. Tak, Morze Śródziemne jest bardzo ciepłe i zupełnie inne od naszego rodzimego Bałtyku. Taka temperatura rozpieszcza i sprawia, że nie chce się wychodzić z morza. I nie ma nic przyjemniejszego od wskoczenia do wody, po kilkudziesięciu minutach spędzonych na opalaniu.

Jeśli chodzi o temperaturę wody w basenach to jest jeszcze cieplejsza. Oczywiście wiele zależy od wielkości basenu, jego położenia (czy nie jest w zacienionym miejscu itd.), ale najczęściej temperatura wody w hotelowym basenie nie jest niższa niż 28 stopni. Więc jeśli nie lubicie słonej, morskiej wody, to z powodzeniem możecie korzystać z basenów. Dają ochłodę, ale nie wychładzają. I to jest najlepsze.

Pamiętajcie, że temperatura wpływa na idealne wakacje. Słońce, ciepłe wieczory i noce, ciepła woda w basenie i morzu. Wspaniale widoki, cudowne wycieczki i doskonałe jedzenie. Jeśli do tego dodamy bardzo przystępne ceny to na usta ciśnie się pytanie. Czy może być lepszy sposób i lepsze miejsce na naprawdę udane wakacje?