Czy warto jechać na urlop w kwietniu do Turcji?

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie jechać na wakacje w kwietniu. To zrozumiałe, gdyż wszyscy tęsknimy za słońcem, opalaniem, piękną pogodą. Planując kwietniowy wypoczynek zastanawiamy się, jaka pogoda jest w Turcji w kwietniu? Skoro Turcja w sezonie cieszy się takim powodzeniem, można liczyć na wspaniałą pogodę, to jak sprawa wygląda w kwietniu? Czy można się opalić?

Pogoda, Turcja, kwiecień

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że pogoda w kwietniu w Turcji sprzyja urlopowi. Dlatego mając możliwość wzięcia tygodniowego urlopu w kwietniu warto zdecydować się na wyjazd do Turcji. Pogoda w Turcji w kwietniu jest bowiem typowo letnia, ale bez obezwładniających upałów.

Jeśli chodzi o temperatury, to w dzień oscylują w granicach 22 – 28 stopni Celsjusza. Średnia temperatura w ciągu dnia, to 22 stopnie Celsjusza. Natomiast w nocy temperatura waha się między 15 a 18 stopni Celsjusza. Więc temperatury są bardzo przyjemne i aura sprzyja wypoczynkowi oraz opalaniu. Długość dnia w kwietniu to 13 godzin na początku miesiąca i 14 godzin, kiedy kwiecień zbliża się do końca. Więc na ilość słońca nie można narzekać.

Temperatura wody w morzu

Kwietniowe morze nie jest przesadnie gorące, ale można liczyć na to, że woda będzie miała minimum 18 stopni Celsjusza. Więc można z przyjemnością zażywać kąpieli. I tak woda w naszym rodzimym morzu w tym terminie nie osiąga nawet takich temperatur. Po opalaniu nie ma nic przyjemniejszego, niż kąpiel w spokojnym morzu. Spokojnym, bowiem w kwietniu morze w Alanyi jest niezwykle spokojne. Brak jest fal i jeśli wybierzemy się na plażę rano, możemy zobaczyć całkowicie płaską taflę.

Opady w kwietniu

Opadów w kwietniu można uniknąć, ale należy wiedzieć, że występują. Na szczęście są to zazwyczaj opady przejściowe. Przelotny deszcz może pojawić się rano lub wieczorem. Nie popsuje on jednak planów. Nawet intensywne opady utrzymują się bardzo krótko. Jeśli deszcz pada rano, to zawsze po opadach wychodzi piękne słońce.

Jak więc doskonale widać, kwietniowy wypoczynek w Turcji, kwietniowe wakacje w Alanyi, to doskonały sposób na udany odpoczynek. Zwłaszcza dla wszystkich, którzy lubią słońce, ale nie przepadają za upałami. Pogoda w kwietniu jest wymarzona na takie wakacje.