Jakie prezenty przywieźć z Turcji?

Będąc na wakacjach bardzo często staramy się kupić jakieś prezenty naszym bliskim, znajomym i przyjaciołom. Będąc za granicą staramy się zazwyczaj kupić coś, co związane jest z regionem, w którym wypoczywamy. Często mamy problem, gdyż nie do końca wiemy co najlepiej kupić. Chodzi tutaj oczywiście o drobne prezenty, które nie uszczuplą bardzo naszego budżetu i nie będą zajmowały wiele miejsca. Na szczęście w Turcji mamy w czym wybierać. Bez problemu znajdziemy odpowiednie prezenty. Wystarczy udać się na bazar lub do lokalnego sklepu z pamiątkami.

Oko proroka

Zobaczyć można je wszędzie. Jest ono wszechobecne i można odnieść wrażenie, że wszyscy w Turcji mają po kilka sztuk. Bez problemu też kupimy oko proroka w wielu miejscach i w wielu wzorach. Magnesy na lodówkę, zawieszki do kluczy, bransoletki z motywem oka proroka, oko proroka do zawieszania nad drzwiami – wybór jest ogromny. Ceny są przystępne, więc bez większego problemu możemy kupić nawet kilkanaście ozdób z tym motywem. Dzięki temu będziemy mieć gotowe prezenty dla innych.

Słodka chałwa

Turecka chałwa ma wielu swoich fanów. Zresztą Turcja jest jej kolebką. Występuje w tak wielu rodzajach, że każdy miłośnik słodkości znajdzie coś dla siebie. Od klasycznej chałwy bez dodatków, przez chałwy z pistacjami, kakaowe i inne. Można je kupić zarówno na wagę, jak i paczkowane. Dostępne są różne wielkości paczek, więc bez problemu można kupić kilka małych, kilka większych i później obdarować znajomych w kraju. Wiadomo, że teraz bez problemu turecką chałwę kupimy także w Polsce, ale mimo to, ta przywieziona smakuje lepiej.

Przyprawy

Przyprawy to doskonały prezent zwłaszcza dla wszystkich, którzy lubią gotować. Jakość tureckich przypraw jest naprawdę wysoka. Są one aromatyczne, pachnące i zachowują swój kolor. Cudowna papryka w wielu rodzajach, aromatyczny pieprz, kumin, sumak czy suszona mięta – te przyprawy warto kupić w Turcji. Pakowane w niewielkie opakowania idealnie nadają się na prezent. Doskonale spiszą się też w naszej własnej kuchni. Nawet przyprawy kupowane w lokalnych sklepach są lepsze od tych dostępnych w kraju. To niesamowite.

Te trzy rzeczy doskonale nadają się na prezenty przywiezione z Turcji. Ale oczywiście nie są to jedyne rzeczy, jakie można tam kupić. Wszystko zależy bowiem od tego, czym chcemy obdarować naszych bliskich. Można przecież kupować torebki, ubrania, buty, złoto. Turcja to raj dla miłośników zakupów. I dzięki temu wszyscy, którzy lubią zakupy będą spełnieni na takich wakacjach.