Rafting w Turcji doskonała wycieczka fakultatywna

Co to jest rafting? Czy znacie znaczenie tego słowa? Jeśli tak, to wiecie czego się spodziewać po raftingu w Turcji. Jeśli nie to pora poznać znaczenie tego słowa. Rafting to nic innego jak spływ. I może to być spływ pontonem, ale równie dobrze może to być spływ kajakiem. Słowo to pochodzi z języka angielskiego i oznacza… tak, oznacza spływ.

Rafting w Turcji na wakacjach

Będąc na wakacjach w Turcji warto spróbować różnych aktywności fizycznych i skorzystać z różnych wycieczek fakultatywnych. Jedną z takich wycieczek jest wakacyjny spływ pontonem po tureckiej rzece. Czyli rafting, bo tak w skrócie nazywa się ta aktywność.

Czy rafting jest bezpieczny?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko twierdząca. Rafting w Turcji jest bardzo bezpieczny. Nie musimy mieć ekstremalnej kondycji. I chociaż sama przygoda nosi znamiona sportu ekstremalnego, to wszystko jest profesjonalnie przygotowane i bezpieczne. Co ciekawe, z takiej wycieczki fakultatywnej, przygotowanej przez zaufane, lokalne biuro podróży w Turcji, korzystają dzieci. To jednak nie wszystko, na taką wycieczkę chętnie wybierają się także osoby, które nie potrafią pływać.  I bawią się świetnie. Samo to świadczy o tym, że przygoda jest bardzo bezpieczna i wszystko zostało odpowiednio przygotowane.

Co warto zabrać?

Wybierając się na tą wycieczkę fakultatywną warto wiedzieć, co ze sobą zabrać. A czego lepiej nie mieć przy sobie kiedy będziemy siedzieć wygodnie w pontonie i spływać rzeką. Jeśli chodzi o rzeczy, które warto mieć przy sobie to sprawa wygląda następująco:

  • Obuwie, które możemy bez obaw zamoczyć. I nie powinny to być klapki.
  • Kostium kąpielowy.
  • Krem do opalania – zawsze się przydaje. Warto aby był wodoodporny.
  • Coś do picia, chociaż to można zawsze kupić na miejscu.

Jeśli chodzi o rzeczy, których nie zabieramy na spływ to warto wspomnieć o:

  • Telefonach, aparatach, kamerach, które nie są odporne na zamoczenie.
  • Plecaki – raczej nie przydadzą się.
  • Okulary – lepiej zastąpić soczewkami

Wybierając się na taki spływ pontonowy ze sprawdzonym biurem podróży wszystkie te rzeczy można zostawić w autobusie. Dobrą informacją może być to, że nie musimy mieć własnych kasków, wioseł i kapoków. Wszystko to dostaniemy na miejscu. Zatem – jesteście gotowi na wyprawę? Jeśli tak, to zarezerwujecie miejsce na stronie https://alanyaonline.pl