Co warto zobaczyć w Side?

Turcja to nie tylko Alanya czy Fethie, to także wiele innych, niezwykle ciekawych miejsc, w których można spędzić wakacje. Bardzo interesującą miejscowością pod względem turystycznym i wypoczynkowym jest Side. Dobrze więc wiedzieć co warto zobaczyć w Side, jeśli akurat zastanawiacie się nad wybraniem tej miejscowości na wakacje.

Dlaczego warto jechać do Side?

Side jest stosunkowo niewielką miejscowością turystyczną. Ma bardzo długą i większości piaszczystą plażę. Ale ta plaża nie jest, w odróżnieniu od plaży w Alanii zbyt szeroka. Ale kilka rzędów leżaków mieści się wygodnie i nie czuć tłumów.

Zejście do morza jest niezwykle łagodne, więc nawet dzieci mogą spokojnie bawić się na plaży i w morzu. Oczywiście pod bacznym okiem rodziców. Na turystów czeka tutaj masa atrakcji. Wszędzie widać restauracje z dobrym jedzeniem, knajpki i sklepy. Całość jest doskonale przygotowana na przyjęcie turystów. I co najlepsze, niemal wszędzie można dojść na piechotę. Gdyż miejscowość ta jest mniejsza od Alanii. Nie jest mała, ale jest mniejsza.

Co warto zobaczyć w Side?

Jeśli chodzi o zabytki i atrakcje poza plażowaniem to żaden turysta nie będzie zawiedziony. Jest tutaj masa atrakcji dla wszystkich miłośników zwiedzania.

  • Najważniejszą atrakcją jest oczywiście piękne stare miasto. Side było miastem handlarzy niewolników i centrum handlowym piratów. Chodząc wąskimi uliczkami można czasem poczuć tą nietypową atmosferę. Zabytkowe miasto jest naprawdę piękne i na dodatek świetnie utrzymane.
  • Bardzo ciekawym zabytkiem jest też amfiteatr. Mógł on pomieścić nawet 15 tysięcy widzów. Uważa się, że pochodzi z czasów rzymskich, gdyż to właśnie przez Rzymian został rozbudowany. W chwili obecnej prezentuje się doskonale. To pięknie zachowany zabytek, który można oczywiście zwiedzać.
  • Niedaleko amfiteatru jest muzeum. W tym muzeum można zobaczyć różne antyczne posągi. Jest też wyeksponowana kolekcja antycznych sarkofagów. Muzeum jest bardzo spokojne, a jego pomieszczenia klimatyzowane. Na terenie muzeum znajdują się też ławki, na których można wygodnie usiąść. Jako ciekawostkę warto dodać, że muzeum znajduje się niemal nad samym morzem.
  • Jeśli już jesteśmy nad morzem, to nie można nie wspomnieć o ruinach dwóch świątyń, które także znajdują się niemal nad samym jego brzegiem. Jest to świątynia Apolla oraz świątynia Ateny. Wyglądają one niezwykle monumentalnie. Co prawda, że świątyni Apolla zostało tylko 5 kolumn i fryz z głową Gorgony, ale i tak prezentuje się wspaniale.
  • W bliższej i dalszej okolicy jest też bardzo dużo niezwykle ciekawych ruin, które można zwiedzać na własną rękę. I jest to bardzo ciekawe doświadczenie.

Jak więc widać w Side jest masa rzeczy do zobaczenia. Warto więc udać się tam na wakacje, by wszystkie je zobaczyć i na dodatek odpowiednio odpocząć.