Czy w Turcji jest bezpiecznie? 2019 rok

Zapytanie – Czy w Turcji jest bezpiecznie? 2019” wraz ze zbliżaniem się sezonu wakacyjnego staje się coraz popularniejsze. Osoby planujące wakacje za granicą, zwłaszcza w Turcji zaczynają się zastanawiać, czy w 2018 roku, podobnie jak w 2017 roku jest w Turcji bezpiecznie. Oczywiście osoby, który systematycznie jeżdżą na wakacje do swoich ulubionych kurortów w Turcji nie mają takich rozterek. Osoby te wiedzą, że wakacje w Turcji będą bezpieczne.

Czy w Turcji jest bezpiecznie? 2019 rokiem wakacji w Turcji?

Zasadniczo wszędzie w rejonach turystycznych Turcji powinno być i najczęściej jest bezpiecznie. Najbezpieczniej jest oczywiście we wszystkich kurortach, miejscach i atrakcjach turystycznych. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Turcja stoi turystyką i musi zagwarantować gościom bezpieczeństwo.

Tutaj nie chodzi tylko o Polaków, którzy przejeżdżają na wakacje. Ich bezpieczeństwo jest oczywiście bardzo ważne, ale znacznie więcej od nas jest Niemców i Brytyjczyków. Wszyscy wiemy jak osoby tych narodowości restrykcyjnie podchodzą do bezpieczeństwa. Więc aby zechcieli spędzić trochę czasu w Turcji, musi być w niej bezpiecznie. To niezaprzeczalny fakt.

Pamiętajmy! Na wakacje do Turcji tłumnie przyjeżdżają Niemcy, Brytyjczycy i muszą się czuć tutaj bezpiecznie.

Aktualnie w Turcji odpoczywa coraz więcej Brytyjczyków, Niemców, Rosjan i Polaków. Ceny są przystępne, może i plaże czyste, słońce gwarantowane. Więc sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy w Turcji jest bezpiecznie i czy warto jechać tam na wakacje.

Rejony których lepiej unikać

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na wschodzie i południowym wschodzie Turcji, to sytuacja nie wygląda już tak różowo. Zwłaszcza na terenach granicznych z Syrią i Irakiem, gdzie prowadzone są działania zbrojne. Tam lepiej nie jechać na samotne wycieczki. Jednak w miejscowościach turystycznych powinniśmy być bezpieczni.

Jak sprawdzić czy jest bezpiecznie?

Przed wyjazdem do Turcji można sprawdzić oficjalne komunikaty i ostrzeżenia publikowane na stronach MSZ. Czytając ostrzeżenia na tej stronie, warto wziąć pod uwagę fakt, których rejonów one dotyczą. Znacznie lepszym źródłem wiadomości o Turcji są wszelkiego rodzaju blogi prowadzone przez Polaków tam mieszkających, oraz tematyczne grupy na Facebooku. Wybierając się więc na wakacje do Turcji można dołączyć do grupy i sprawdzić jaki aktualnie wygląda sytuacja i zapytać jak może się zmieniać w najbliższym czasie. Takie grupy tematyczne na FB są w tej chwili najlepszym sposobem pozyskiwania informacji o sytuacji w danym kraju. Udzielają się na niej osoby, które mieszkają w Turcji, są tam na wakacjach, lub właśnie wróciły. Można się tam też dowiedzieć wielu interesujących rzeczy takich jak np. hotelach do których się wybieramy, atrakcjach które warto zobaczyć itd. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla każdego turysty.

Jedna myśl na temat “Czy w Turcji jest bezpiecznie? 2019 rok

  • 6 kwietnia, 2019 o 5:36 am
    Permalink

    Potwierdzam. W Turcji w tym rokujjest bezpiecznie. Właśnie byliśmy po raz pierwszy w sezonie 2019 na kilka dni w Alanyi i jest super. Niskie ceny, słońce, ludzie super. Turcja jest bezpieczna i doskonała na wakacyjne wypoczywanie. Pojedziemy znowu w tym roku, tylko więcej zapasów na bezcłówce zrobimy bo alko lepiej mieć swój. Dużo taniej wychodzi xdxdxd

Komentarze są wyłączone.