Gdzie najlepiej jechać na wakacje?

Kiedy zaczyna zbliżać się sezon wakacyjny wszyscy zaczynają się zastanawiać nad tym, gdzie najlepiej jechać na wakacje. Bardzo dużo osób ma swoje własne preferencje i tak układa plan wakacji, aby zobaczyć to, na co ma ochotę. Są osoby, które z pasją szukają nowych miejsc do wypoczynku. Chcą poznawać nowe miejsca i nie lubią jeździć w te same miejsca raz po raz. Są też osoby, które mają upatrzone miejsca, w które jeżdżą, co roku. I nie można stwierdzić kto ma rację, gdyż jedna i druga strona robi to na co ma ochotę.

Zagranica czy Polska?

Najczęściej stajemy przed dylematem czy wybrać się nad polskie morze lub góry, czy zdecydować się na wyjazd zagraniczny wyjazd wakacyjny. Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy zatem od wakacji w kraju.

Wakacje w kraju

Podstawowym plusem tego rozwiązania jest fakt, że nie musimy znać żadnego obcego języka. Bez problemu wszędzie się dogadamy, zarezerwujemy wakacje, kupimy zapiekankę na plaży, zrobimy zakupy. Wszędzie czujemy się jak w domu.

Wadą tego rozwiązania może być cena, która często jest porównywalna z ceną wakacji zagranicznych. Do tego należy pamiętać o tym, że pogoda może być loterią. Nie wiemy, czy będzie słońce i koszmarny upał, czy może deszcz będzie padał przez cały czas. Dla niektórych wadą może być fakt, że na takich wakacjach w kraju można spotkać znajomych, których nie chcemy spotkać. Warto też pamiętać o tym, że nie wszędzie jest odpowiednia infrastruktura wypoczynkowa.

Wakacje za granicą

Spędzając wakacje za granicą, możemy być pewni, że pogoda będzie stricte wakacyjna. Więc jeśli nastawiamy się na opalanie lub zwiedzanie, możemy sobie zagwarantować słońce. Kolejnym plusem są ceny, które niejednokrotnie są niższe od cen w kraju. Wakacje w Turcji mogą się okazać sporo tańsze od wakacji nad Bałtykiem. Dodatkowo w miejscowościach turystycznych jest doskonale przygotowana infrastruktura wypoczynkowa.

Wadą może być to, że nie wszędzie za granicą porozumiemy się w naszym rodzimym języku. Ale w miejscowościach turystycznych nie jest to problemem. Tam wszyscy starają się porozumieć z turystą. Wakacje rezerwujemy w kraju, więc nie musimy znać żadnego obcego języka. Na miejscu bez problemu zrobimy zakupy, dotrzemy na plażę, czy skorzystamy z wycieczek fakultatywnych. Na dodatek w większości dobrych biur podroży wycieczki te są prowadzone przez polskojęzycznych przewodników.

Jak więc widać oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. To od nas zależy, na jaki rodzaj wakacji się zdecydujemy. Warto o tym pamiętać.