Co warto zobaczyć w Alanyi?

Będąc na wakacjach w Turcji, w Alanyi, większość czasu można spędzić opalając się na cudownej plaży i pływając w ciepłych wodach morza śródziemnego. Można to robić od rana do wieczora. Wieczory też są zazwyczaj pełne atrakcji. Taki intensywny wypoczynek sprawia, że mamy ochotę od niego odrobinę odpocząć. I wtedy zaczynamy się zastanawiać nad tym, co warto zobaczyć w Alanyi.

Na całe szczęście Alanya oferuje sporo atrakcji i nie sposób się tutaj nudzić. Poznawać te atrakcje można na wiele sposobów. Można zdecydować się na zorganizowaną wycieczkę po Alanyi, można też poznawać je podczas spacerów. Zaletą zorganizowanej wycieczki jest to, że za jednym razem zobaczymy wszystko, co warto zobaczyć. Zostaniemy odebrani spod hotelu i tam też dostarczeni po zwiedzaniu. Zwiedzanie na własną rękę też ma swoje plusy, ale trwa dłużej. Podczas tygodniowych wakacji warto więc zdecydować się na pierwszą opcję.

To należy zobaczyć w Alanyi

Na pewno wszyscy odwiedzający to piękne, tureckie miasto powinni znaleźć się na Plaży Kleopatry. Jest ona naprawdę bardzo urokliwym miejscem i każdy, chociaż raz powinien się na niej znaleźć. Kolejnym punktem, który koniecznie trzeba zobaczyć, jest oczywiście Kale, czyli zamek. Kale to twierdza, zamek na szczycie wzgórza. Rozpościera się z niego cudowny widok na morze i na całe miasto. Ten piękny zabytek robi niesamowite wrażenie.

Kiedy będziemy na plaży i zobaczymy Kale warto udać się do portu. Jest to atrakcja znajdująca się niemal w samym centrum miasta. Sam port to wiele miejsc do zwiedzania m.in. odrestaurowana stocznia, Czerwona Wieża, latarnia morka. Jest tutaj sporo miejsc do zrobienia naprawdę odlotowych zdjęć z wakacji.

Także miłośnicy jaskiń mają co zwiedzać. To niezwykle ciekawe, że będąc w nadmorskim kurorcie, można zwiedzić prawdziwą jaskinię. Mowa tutaj o jaskini Damlataş. Warto wiedzieć, że ta jaskinia została odkryta przez przypadek. Ma unikalny mikroklimat, który pomaga ponoć w leczeniu schorzeń układu oddechowego. Panuje w niej stała temperatura. Niezależnie od pory roku, są to 23 stopnie Celsjusza.