Czy warto jechać do Turcji w lutym?

Sporo osób zastanawia się nad tym, czy warto jechać do Turcji w lutym. Jak wygląda Turcja w lutym, jak wygląda wypoczynek w tym miesiącu? Czy można opalać się, czy jest to wykluczone. Co robić, kiedy zdecydujemy się wyjechać w lutym na wakacje do Turcji? I gdzie najlepiej się wybrać, aby wakacje w tym miesiącu były udane?

Jaka jest pogoda w Alanyi w lutym?

U nas trwa zima w najlepsze, podobnie jak w Turcji. Ale temperatury są zdecydowanie inne. W Alanyi w lutym można w dzień liczyć nawet na temperatury sięgające 21 – 22 stopni. W nocy spadają one co prawda do 5 stopni Celsjusza, ale i tak jest cieplej niż u nas. Zresztą Alanya to najcieplejszy region Turcji.

Jeśli chodzi o lutowe opady, to nie da się ich najczęściej uniknąć. Na szczęście deszcz pada wieczorem, w nocy albo nad ranem. W dzień można cieszyć się słońcem i z powodzeniem można się opalać. Woda w morzu ma 18 stopni, czyli tyle ile w sezonie w Bałtyku. Odważni mogą zażywać kąpieli, ale będą narażeni na dziwne spojrzenia autochtonów. Dla nich pływanie w tak zimnej wodzie jest czymś nie do pomyślenia i trudno nie dostrzec wyrazu niedowierzania na ich twarzach, kiedy widzą pływających turystów.

Sposób na zimne wieczory

Pogoda w Turcji w lutym sprzyja odpoczynkowi. Wieczorem i w nocy jest zimno, więc dobrym pomysłem jest zadbanie o odpowiednie ubrania. Najlepiej, kiedy będą one wygodne i ciepłe. Kurtka przeciwdeszczowa też się przyda.

Wybierając hotel warto sprawdzić, czy jest w nim ogrzewanie. Może się to wydawać dziwne, ale większość domów w Alanyi nie jest przygotowana do zimy. W hotelach jest klimatyzacja, która może zastąpić ogrzewanie. Ale w niektórych apartamentach lub mieszkaniach może być chłodno. W lepszych hotelach nie powinno być z tym problemu. Warto jednak przed zdecydowaniem się na dany hotel, zasięgnąć dokładniejszych informacji. Lepiej wybrać mniejszy pokój z klimatyzacją, bo łatwiej go nagrzać. Także tradycyjna turecka herbata pozwala na miłe spędzanie wieczorów.