Jaka jest pogoda w Turcji w marcu?

Być okazało się, że macie kilka dni nieplanowanego urlopu. Pewnie zastanawiacie się, gdzie warto spędzić taki urlop? Gdzie najlepiej wyjechać? Czy Turcja, będzie dobrym wyborem? Jeśli tak, to jaka jest pogoda w Turcji w marcu? Na te pytania bez problemu znajdziecie tutaj odpowiedź.

Pogoda, Turcja, marzec

Marzec w Polsce potrafi jeszcze dać się we znaki. Jest nadal szaro, zimno i słońce też zbyt chętnie nie świeci. Wszyscy z utęsknieniem czekają na cieplejsze dni, na możliwość opalania się. Chcą porzucić niewygodne, zimowe ubrania. Nie zawsze jest to możliwe. Najgorsze są jednak wahania temperatury. Rano jest zimno, po południu potrafi być gorąco. I nie wiadomo jak się ubrać.

Natomiast w Turcji jest zupełnie inaczej. Pogoda w marcu jest bardzo stonowana. Jest ciepło i można złapać już pierwszą opaleniznę. Nie jest upalnie, jest bardzo przyjemnie. Wilgotność powietrza jest mniejsza niż w lecie, więc zarówno dzieci jak i osoby starsze będą czuły się doskonale. Temperatura jest na tyle przyjemna, że można spacerować, opalać się, chodzić spódniczkach, krótkich spodenkach. Jeśli naszym ulubionym miejscem na wakacje jest Turcja, pogoda na marzec powinna być dla nas idealna. Można się doskonale przygotować do sezonu. Złapać delikatną opaleniznę i odpocząć od panującego wszędzie zgiełku.

Czy często pada deszcz w marcu?

W marcu, w Alanyi średnio jest 9 deszczowych dni w miesiącu. Na dodatek, deszczowe nie są całe dni. Rzadko kiedy deszcz pada przez cały dzień. Najczęściej po kilku godzinach jest już po deszczu i wychodzi słońce. Robi się ponownie ciepło i można wybrać się na plaży. Zresztą deszcz w Alanyi ma w sobie coś magicznego i warto go doświadczyć.

Jaka jest temperatura tureckiego morza w marcu?

Morze w okolicach Alanyi nie należy do najcieplejszych. Temperatura wody oscyluje w granicach 17 stopni. Niektórym zupełnie to nie przeszkadza. Ale Turcy starają się unikać kąpieli w morzu. Pewnie nigdy nie byli nad Bałtykiem w sezonie J