Długi majowy weekend, czyli majówka w Turcji

Czy macie już sprecyzowane plany jeśli chodzi o majówkę? Czy wiecie, gdzie i jak spędzicie majowy weekend? Jeździcie co roku w to samo miejsce i chcecie spróbować czegoś nowego? Korzystając z dłuższego weekendu chcecie zrobić coś odlotowego i przy okazji się opalić? Pewnie tak, gdyż majówka rozpoczyna prawdziwy sezon wakacyjny. Warto, więc rozpocząć go z przytupem.

Urlop na majówkę

Wiele osób już teraz planuje majowy wypoczynek. W tym roku długi weekend majowy jest bardzo korzystny. Biorąc urlop 2 maja możemy liczyć na 5 dniowy, nieprzerwany wypoczynek. Pięć dni to idealny czas na krótkie, egzotyczne wakacje. Jeden dzień urlopu gwarantuje nam bardzo długi wypoczynek. Wiele osób doskonale zdaje sobie z tego sprawę i już snuje plany.

Egzotyczna majówka

Mając pięć dni wolnego nie musimy ograniczać się do wypoczywania w kraju. Możemy udać się w jakieś egzotyczne miejsce. Pomyślcie tylko jak przyjemna musi być majówka spędzona w Turcji. Tak, majówka w Turcji, gdzie temperatura w maju jest już na poziomie letnim. W dzień słupek rtęci pokazuje nawet 25 stopni i mowa oczywiście o temperaturze w cieni.  Oczywiście może się okazać, że i u nas temperatura będzie zbliżona, ale wszyscy wiemy, że nie jest to pewne. Natomiast pogoda w Turcji jest gwarantowana. W maju jest już bardzo ciepło, słońce wspaniale opala a woda w morzu jest ciepła.

Na dodatek sezon turystyczny jeszcze na dobre się nie rozpoczął, więc nie będzie zbyt wielu turystów. A i ceny będą na niższym poziomie niż w późniejszym okresie. Wszyscy miłośnicy Turcji już zacierają ręce i szukają interesujących wycieczek.

Jak spędzić majówkę w Turcji?

Sposobów na spędzenie majowego weekendu w Turcji jest bardzo dużo. Można opalać się na plaży lub nad basenem. Można pływać w basenie lub morzu. Można zwiedzać lokalne zabytki, ale także wybrać się na interesujące wycieczki fakultatywne. Można wybrać się na dyskotekę, do restauracji czy na zakupy. Można robić to wszystko, na co mamy ochotę. Przede wszystkim odpoczywał i ładować akumulatory.

Jedna myśl na temat “Długi majowy weekend, czyli majówka w Turcji

  • 6 kwietnia, 2019 o 5:37 am
    Permalink

    Już mamy zarezerwowane miejsca i czeka nas majówka w Turcji. Będzie super bo to druga nasza wyprawa do Turcji w tym roku. Czekamy na nią z niecierpliwością.

Komentarze są wyłączone.