Gwarantowana ucieczka od jesieni, czyli Turcja w październiku

Jaka pogoda jest za oknem nie trzeba nikomu chyba mówić. Niska temperatura, padający deszcz, porywisty wiatr to codzienność niemal wszystkich. Fakt, kiedy trafi się ładna pogoda, wtedy można cieszyć się piękną jesienią, która i tak przyszła zbyt wcześnie. Co więc mają robić ci, którzy właśnie w październiku mają zaplanowany urlop? Cóż, mają kilka rozwiązań. Mogą zrezygnować z urlopu, co oczywiście nie jest najlepszym rozwiązaniem. Mogą też spędzić urlop w kraju, liczyć na to, że pogoda się poprawi. Mogą jednak wyjechać na wakacje do Turcji. Tak po prostu.

Październikowe wakacje w Turcji

Wyjazd na wakacje do Turcji to bardzo dobry pomysł. Nie wymaga wielu nakładów finansowych i jeśli dobrze poszukać, to bez problemu można znaleźć wypoczynek, który będzie tańszy niż w kraju. Jedyną rzeczą, jaką musimy mieć jest ważny paszport. Bez niego niestety nie dostaniemy się na teren Turcji. Zatem wystarczy sprawdzić ważność paszportu, nie może być mniejsza niż 6 miesięcy od momentu wjazdu na terytorium Turcji i można cieszyć się wspaniałymi wakacjami.

Pogoda w Turcji w październiku nadal jest letnia i niczym nie przypomina naszych jesiennych dni. Jest ciepło, temperatura nie spada w dzień poniżej 24 stopni. Bardzo często dobija nawet do 30 stopni. Nie jest tak upalnie i duszno jak w sezonie, jest bardzo przyjemnie. Pogoda Alanya jest w październiku doskonała dla wszystkich, którzy lubią ciepło, ale nie przepadają za upałami. Jest wprost wymarzona do wypoczynku.

Ciągle ciepłe morze

Temperatura morza, a raczej temperatura wody jest więcej niż przyjemna. Sięga, bowiem 26 stopni Celsjusza, więc można z przyjemnością zażywać relaksujących kąpieli. W przerwie między opalaniem na słońcu, które co prawda nie jest tak ostre jak podczas sezonu, ale nadal jest niebezpieczne i błyskawicznie opala. Więc lepiej zadbać o kosmetyki z odpowiednimi filtrami ochronnymi.

Przyjemne acz chłodniejsze wieczory

Natomiast, jeśli chodzi o wieczory i noce, to można powiedzieć, że są chłodniejsze. Wystarczy jednak zapakować do bagażu bluzy i długie spodnie, aby i wieczorami z przyjemnością korzystać z dostępnych atrakcji. Jeśli porównamy wieczory w Polsce do wieczorów w Turcji, to zauważymy, że wieczorami w Turcji jest taka pogoda, jak w Polsce pod koniec sierpnia i na początku września.

Chcąc odpocząć na wakacjach w październiku i cieszyć się słońcem, ciepłym morzem i odrobiną egzotyki, warto zdecydować się na wakacje w Turcji. Ceny są przystępne, a pogoda murowana. I jest to najlepszy sposób, aby uciec od jesieni.