Jak wybrać dobry hotel na wakacje w Turcji?

Wybór dobrego hotelu na wakacje nie zawsze jest prosty. Czasem nie mamy czasu ani ochoty, by zastanawiać się nad tym, który hotel będzie najlepszy. Szukamy wtedy odpowiedzi w internecie. Musimy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy. To, że dla kogoś dany hotel jest dobry lub zły, nie oznacza, że dla nas też tak będzie. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Ile osób, tyle różnych preferencji. Jak więc wybrać dobry hotel na wakacje w Turcji? Nie jest to takie trudne jak może się w pierwszej chwili wydawać.

Czego tak naprawdę potrzebujemy?

Wybierając się na wakacje warto zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy i oczekujemy. Jeśli chcemy spędzić wakacje w spokojnej okolicy, dużo zwiedzać i cieszyć się kameralną atmosferą, nie wybierzemy wielkiego hotelu przyjaznego rodzinom z dziećmi. Będziemy szukali czegoś na obrzeżach miasta, w mniejszych miejscowościach turystycznych.

Kiedy będziemy chcieli zażyć nocnego życia, nie wybierzemy hotelu, który znajduje się z dala od miasta czy jego centrum. Wtedy postawimy raczej na hotel w Alanyi, który będzie doskonałą bazą wypadową. Dzięki temu będziemy w stanie spędzić wakacje w taki sposób, jaki najbardziej nam odpowiada.

Jak czytać negatywne opinie o hotelach?

Jeśli już określimy jaki typ wypoczynku nas interesuje, możemy zacząć poszukiwania hotelu. W tym celu możemy zdać kilka pytań na grupach turystycznych na FB. Warto też skorzystać z map Google i w przejrzeć hotele w wybranej przez nas lokalizacji. To może wydawać się żmudne, ale jest owocne.

Największą uwagę należy przyłożyć do negatywnych opinii. Powszechnie bowiem wiadomo, że takimi opiniami ludzie dzielą się najchętniej. Jeżeli coś było nie tak, wtedy siadają i piszą o tym. Ale tutaj tkwi też największa pułapka. Te negatywne opinie musimy odpowiednio przefiltrować. Jeżeli ktoś narzeka, że hotel nie był przyjazny rodzinom z dziećmi, a my szukamy hotelu dla pary, to taka opinia jest dla nas pozytywna. Jeśli ktoś pisze, że w hotelu nie było all inclusive tylko HB, którego my szukamy, to oczywiście, że taka opinia jest dla nas pozytywna. Natomiast, jeżeli ktoś narzeka na np. brudny basen lub zbyt monotonne posiłki, to musimy sami zdecydować o wadze tej opinii.

Bardzo często jest tak, że hotel, który ktoś ocenia bardzo słabo, okazuje się wręcz idealnym hotelem dla nas. Szukając więc dobrego hotelu na wakacje, warto sugerować się opiniami osób, które mają podobny profil podróżowania jak nasz i oczekują podobnych rzeczy. Wtedy mamy pewność, że nasze wakacje będą udane, ponieważ hotel, który wybierzemy będzie dla nas doskonały