Jakie atrakcje czekają na turystę w Alanyi?

Wybierając się na wakacje do Turcji, do Alanyi można się zastanawiać, jakie atrakcje mogą tam na turystę czekać. Przecież Alanya to ogromne i zatłoczone miasto, które niewiele różni się od miast europejskich. W sumie jest to prawda, ale nie do końca. Alanya jest dużym, ogromnym miastem, które bywa tłoczne. Ale jeśli chodzi o różnice pomiędzy Alanyą a innymi europejskimi miastami, to ona jest i to wcale nie taka mała jak może się wydawać.

Alanya to europejskie miasto, w którym znaleźć można nowoczesne, sieciowe sklepy, które obecne są także w innych krajach. Ale obok nich doskonale funkcjonują mniejsze sklepy i punkty usługowe. Mniejsze i bardzo często tradycyjne. Przy czym ciężko szukać ich w innych europejskich miastach. Tutaj tradycja przeplata się i koegzystuje z nowoczesnością. Takie połączenie nie jest często spotykane. I szkoda, gdyż dzięki temu klimat miasta jest niepowtarzalny.

Na dodatek należy zauważyć, że w Alanyi nie ma potężnych drapaczy chmur. Zabudowa jest stosunkowo niska. Na dodatek infrastruktura jest przygotowana na przyjęcie ogromnej rzeszy trustów. Turystów, którzy mają zapewnione liczne rozrywki i atrakcje.

Alanya i atrakcje dla turystów

  • Jedną z najważniejszych atrakcji Alanyi są plaże i dostęp do morza. Piękne, piaszczyste plaże sprawiają, że ma się ochotę na to, by się na nich położyć i opalać. Korzystać z plażowych barów i odpoczywać. Każdy, kto lubi taki sposób wypoczywania, będzie zachwycony.
  • Liczne zabytki, które zostały odrestaurowane i udostępnione zwiedzającym. Wystarczy wspomnieć twierdzę Kalesi, czyli zamek ulokowany na wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok. Jest też stocznia, Czerwona Wieża a także jedna z najciekawszych jaskiń, jaskinie Dim i Damlatas. Wszystko to jest dostępne dla każdego turysty.
  • Z nowoczesnych atrakcji turystycznych warto też wspomnieć o kolejce linowej prowadzącej na wzgórze Kale.
  • Z racji tego, że Alanyia znajduje się bezpośrednio nad morzem, jest tutaj także port, w którym cumuje nieprzebrana liczba statków. Statków, które można wynająć, albo udać się nimi w grupowy rejs.
  • Nie można nie wspomnieć o licznych muzeach, dyskotekach, restauracjach, w których można zjeść dosłownie wszystko. Jest też park wodny i meczet centralny. Jeśli chodzi o meczety, to w Alanyi jest ich naprawdę sporo.
  • Warto też nadmienić, że Alanya to doskonała baza wypadowa na liczne wycieczki fakultatywne. Zarówno dla wszystkich lubiących adrenalinę, jak i dla tych, którzy cenią sobie zwiedzanie.

Jak widać Alanya atrakcje ma dla każdego. Rodziny z dziećmi, pary, paczki przyjaciół, młodzi i starzy. Wszyscy znajdą interesujące ich atrakcje. Z tego to powodu, wakacje w Alanyi są zawsze udane. Pogoda jest murowana, a atrakcji tak wiele, że można tutaj wracać co roku by doświadczyć czegoś nowego.