Jak tanio wyjechać na zagraniczne wakacje?

Każdy lubi wypoczynek i niemal każdy chce jechać na tanie wczasy. Nie ma w tym niczego dziwnego, że tanie wycieczki zagraniczne cieszą się sporym powodzeniem. Szukanie oszczędności jest dobre. Zwłaszcza, jeśli na zagraniczne wakacje wybieramy się całą rodziną. Dwoje dzieci, dwoje rodziców i często okazuje się, że za zagraniczny pobyt musimy zapłacić dużo. Bardzo dużo, czasem nawet ponad 2.500 zł za osobę, co przy 4 osobowej rodzinie daje już pokaźną kwotę. I dlatego warto poznać sposoby, które pozwolą zapłacić mniej za zagraniczne wycieczki i wakacje.

Tanio kupujemy egzotyczne wczasy

Tak naprawdę cena, jaką zapłacimy zależy od tego, gdzie chcemy spędzić wczasy. Wiadomo, bowiem, że niektóre destynacje są tańsze od innych. Planując jak kupić tanie wczasy warto zastanowić się nad tym, gdzie chcemy wyjechać. Wczasy w Turcji, Bułgarii, Egipcie będą zapewne tańsze niż pobyt we Włoszech, Hiszpanii lub Portugalii. Wiedząc to, możemy zacząć planować tanie, zagraniczne wczasy. Robiąc to w odpowiedni sposób możemy zaoszczędzić naprawdę sporo.

Pierwsi kupują taniej

Skoro już wiemy gdzie chcemy jechać na wczasy. Skoro wiemy, że chcemy zaoszczędzić to powinniśmy się zainteresować ofertami first minute. Czym jest first minute? To nic innego jak tanie wakacje kupowane na kilka miesięcy przed sezonem. Biura podróży po aktualnym sezonie mają już gotową nową ofertę na kolejny sezon. Ceny w takim przypadku są niższe, gdyż można liczyć na korzystne rabaty. Nie trzeba też wpłacać całej sumy, wystarczy tylko zaliczka. Na dodatek w ofercie first minute możemy z łatwością wybrać taki hotel, na jakim najbardziej nam zależy.

O ile tańsze mogą być wczasy w ofercie first minute? Upusty, na jakie możemy liczyć kupując wycieczki w takiej formie sięgają nawet 50% ceny wyjściowej. Najkorzystniejsze oferty first minute na letnie wakacje można naleźć zaraz po zakończeniu aktualnego sezonu. Wtedy oferta jest największa i ceny najniższe.

Ostatni kupują taniej

Równie dobrym sposobem jest zakup wczasów w systemie last minute. Czyli na ostatnią chwilę. Tutaj można zaoszczędzić od 20% do 50% ceny początkowej wycieczki. Jednak taka oferta nie dla każdego jest korzystna. Na wyjazd musimy się zdecydować z dnia na dzień, nie zawsze możemy też liczyć na upatrzony przez nas hotel. Taki sposób zakupu wczasów nie jest dla każdego. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy mają elastyczny urlop, na który mogą udać się z dnia na dzień.

W podobny sposób można kupić wakacje bezpośrednio na lotnisku, zaraz przed wylotem. Jest to możliwe na lotnisku w Warszawie. Wystarczy zgłosić się do biura podróży bezpośrednio przed odlotem. Nie wcześniej niż na 3 – 4 godziny przed wylotem. Jeśli dane biuro podróży będzie miało jakiś niesprzedane wczasy, wtedy możemy je kupić z naprawdę dużą zniżką. Wadą tego rozwiązania jest to, że nigdy nie wiemy dla ilu osób uda się nam kupić takie wczasy. Może się okazać, że wolne jest tylko jedno miejsce. Nie wiadomo też gdzie polecimy, ale nie dla wszystkich jest to wada. W taki sposób można kupić tanie wycieczki zagraniczne do różnych zakątków świata.

A gdyby tak odkupić wczasy?

Dobrym sposobem na tanie wczasy jest odkupienie ich od innych osób. Czasem okazuje się tak, że plany wakacyjne biorą w łeb. Ktoś, kto kupił wcześniej wczasy nie może w danym terminie z nich skorzystać. Ktoś zachoruje, nie dostanie urlopu, rozstanie się z partnerem itd. bardzo często zwrot pieniędzy z biura podróży nie wchodzi w grę, gdyż nie wybrano takiego wariantu ubezpieczenia. Więc trzeba znaleźć kogoś, kto taką wycieczkę zagraniczną przejmie.

Odkupienie wczasów jest bardzo proste, wystarczy, bowiem sporządzić odpowiednią umowę odkupu wczasów. Można ją sporządzić nawet w biurze podróży. Trzeba opłacić tylko zmianę danych osobowych uczestników wycieczki i zapłacić oczywiście osobie, od której odkupujemy wczasy. Na takim działaniu można sporo zyskać i decydując się na takie wczasy, można wydać znacznie mniej.

Takich ofert najlepiej szukać na Facebooku. Są tam dostępne liczne grupy, w których można znaleźć oferty odsprzedaży wakacji. Można też zamieścić własną ofertę odkupu wczasów i liczyć na łut szczęścia.

Jak doskonale widać sposobów na tanie wczasy jest wiele. To, co można przeczytać powyżej nie wyczerpuje tematu. Jednak w większości przypadków, informacje tam zawarte pomogą w znalezieniu taniej wycieczki zagranicznej.