Co warto wiedzieć jadąc do Turcji?

Podróżnicy, którzy podróżowanie mają we krwi doskonale odnajdują się w każdych okolicznościach i w każdym miejscu. Nawet, jeśli nie wiedzą tego, co trzeba wiedzieć jadąc do Turcji to i tak sobie poradzą. Mają doświadczenia z innych, podobnych krajów i z nich korzystają. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na spokojne poznawanie pewnych rzeczy w praktyce. Dlatego lepiej przed pierwszym wyjazdem dowiedzieć się wszystkiego, co niezbędne o Turcji. Dzięki temu wyjazd i pobyt będą spokojne i upłyną w błogiej atmosferze.

Jak zaplanować pierwszą podróż do Turcji?

Pierwsza podróż powinna odbyć się z biurem podróży. Oczywiście można samemu wszystko przygotowywać i nie jest to specjalnie trudne. Jednak wycieczka z biurem podróży, jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Wybieramy region, wybieramy hotel, płacimy i już. Nie martwimy się transferami, biletami lotniczymi, rezerwacją hotelu, ubezpieczeniem. To wszystko jest na głowie biura podróży.

Wycieczki fakultatywne w Turcji

Będąc już na miejscu być może będziemy chcieli zwiedzić ciekawe miejsca w Turcji. Wtedy zdecydujemy się na wycieczki fakultatywne. I w takim przypadku najlepiej wybrać lokalne, najlepiej polskie biuro podróży działające w Turcji i zajmujące się wycieczkami fakultatywnymi. Kupowanie wycieczek od rezydenta w hotelu to nie najlepsze rozwiązanie. Często jest znacznie drożej niż w takim renomowanym i sprawdzonym, lokalnym biurze podróży. Więc warto wcześniej sprawdzić ceny.

Czego nie robić w Turcji?

Na pewno nie warto obrażać polityków, ani religii. Chodząc po mieście warto na strój kąpielowy coś narzucić na siebie. Turyści mają co prawda więcej praw, ale warto zachowywać się poprawnie i w np. restauracji nie warto świecić gołym torsem czy wielkim brzuchem. To nie jest estetyczne ani kulturalne. Zwiedzając meczety buty zostawiamy przed wejściem, kobiety przykrywają włosy. Strój powinien zakrywać ramiona i kolana.

Warto zachowywać się normalnie. Jak gość. Zwiedzać, wypoczywać, oglądać. Jeśli nie mamy zamiaru czegoś kupować, nie targujmy się. Kiedyirytują nas nachalni sprzedawcy po prostu ich ignorujmy. W przypadku gdy jesteśmy ogromnymi fanami punktualności pamiętajmy o tym, że spóźnianie się w Turcji to coś normalnego. I nie warto się złościć na Turka, tylko dlatego, że się spóźnił. Te zasady pozwolą na spokojne spędzenie uroczych wakacji w Turcji.