Kanion Sapadere miejsce, które warto odwiedzić

Będąc w Turcji na pełnych wrażeń wakacjach, warto zrobić sobie odpoczynek od plażowania i wybrać się na jakąś ciekawą wyprawę. Celem takiej wycieczki może być kanion Sapadere. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, które może zachwycić każdego, kto lubi oglądać ładne widoki i chce odpocząć od upału. Tak, będąc na wakacjach w Turcji mamy czasem ochotę na to, by odpocząć od wysokich temperatur. I to jest możliwe właśnie w kanionie Sapadere, gdzie jest cudowny mikroklimat.

Wycieczka do kanionu Sapadere to wielka przyjemność

Wybierając się na wycieczkę do kanionu Sapadere możemy liczyć na wiele atrakcji. Na atrakcje, których, być może, nawet się nie spodziewaliśmy. Można liczyć na to, że doświadczymy:

  • Chłodnego i orzeźwiającego powietrza jakie jest w kanionie. To sprawia, że czujemy się tutaj doskonale i odpoczywamy od upałów, ale cieszymy się słońcem.
  • Cudownych widoków, które zapierają dech w piersiach. Nie można przegapić tych wodospadów, kaskad, które zobaczyć można wędrując dnem kanionu.
  • Krystalicznie czystej wody, której bez obaw możemy się napić.
  • Lodowatej kąpieli w cudownie czystej wodzie, która daje niesamowity skok adrenaliny.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na nas w kanionie Sapadere. Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z oferty na zwiedzanie kanionu Sapadere możecie dodatkowo liczyć na:

  • Zwiedzanie wioski Sapadere, gdzie można zobaczyć jak wyglądało dawniej życie w Turcji.
  • Zwiedzanie wiejskiego meczetu.
  • Zwiedzanie tureckiego domku, w którym można zobaczyć narzędzia używane do produkcji jedwabiu.
  • Obiad w niepowtarzalnym i urokliwym miejscu.
  • Spacer samym kanionem połączony z wieloma atrakcjami, takimi jak podziwianie wodospadów i kaskad, zobaczenie Latającego Wodospadu, zwiedzanie Jaskini Skrzatów, w której żyją nietoperze (dla chętnych), oraz cudowna kąpiel w przejrzystej i zimnej wodzie.

Jakie są zalety tej wycieczki?

Wycieczka do kanionu Sapadere pozwala na oddech od upału. Można zobaczyć inny świat, który jest bardzo niedaleko od hotelu i plaży, na której spędzamy długie godziny. Zobaczyć można też cudowne widoki i zrobić niesamowite zdjęcia, które po powrocie będą nam przypominały o cudownych wakacjach, jakie przeżyliśmy.