Paralotnia niesamowita, wakacyjna przygoda

Lot paralotnią to niesamowite przeżycie, zwłaszcza dla ludzi lubiących ekstremalne przygody. Nawet osoby cierpiące na lęk wysokości bardzo często decydują się właśnie na lot paralotnią. Można z powodzeniem wysnuć stwierdzenie, że dla wielu osób sposobem na pokonanie lęku wysokości jest właśnie paralotnia. Cena takiej przygody nie jest wysoka, jest przystępna niemal dla każdego. O tym ile dokładnie kosztuje lot paralotnią przeczytacie w dalszej części artykułu.

Czy lot paralotnią jest bezpieczny?

To może wydawać się bardzo dziwne, ale paralotniarstwo należy do bardzo bezpiecznych sportów. Jeśli chodzi o urazy to jest ono bezpieczniejsze niż jazda na nartach, na wrotkach itd. Dzieje się tak dlatego, że do jego uprawiania niezbędny jest profesjonalny sprzęt i dobrze przygotowanie. Nie bez znaczenia jest też to, że bardzo wiele osób decyduje się na loty w tandemie. Lot w tandemie odbywa się z pilotem posiadającym odpowiednie uprawienia i potrafiącym doskonale panować nad paralotnią. Warto wiedzieć, że lot w tandemie odbywa się na paralotni dwumiejscowej i to na barkach pilota spoczywa dbałość o bezpieczeństwo lotu. Pasażer zajmuje się tylko podziwianiem widoków i rozkoszowaniem się lotem.

Gdzie latać paralotnią i dlaczego w Turcji?

Paralotnią można latać w wielu miejscach w kraju i na świecie. Jednak najlepiej zdecydować się na lot paralotnią będąc na wakacjach w Turcji. Turcja jest bowiem znana z tego, że ma nie tylko doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Ma także doskonale wyszkoloną kadrę pilotów, którzy dbają o to, aby loty były bezpieczne i przyjemne. Na plus przemawia także klimat, który sprawia, że lot paralotnią jest zawsze wykonalny. Morze i góry to doskonałe połączenie, które sprawia, że zawsze złapiemy wiatr w skrzydło. Widoki są niesamowite. Ale to ciężko opowiedzieć, to trzeba przeżyć samemu.

Ile kosztuje lot paralotnią w Alanyi?

Lot paralotnią w Alanyi to niesamowite przeżycie. Koszt lotu paralotnią to 69 Euro i wliczony w nią jest transfer z hotelu na miejsce startu, kask i odpowiednie ubranie, lot z licencjonowanym i doświadczonym instruktorem, lądowanie na plaży Kleopatry, powrotny transfer do hotelu. Oczywiście lot odbywa się w tandemie i nie trzeba dodawać, że jest to niezapomniane przeżycie.