Co zabrać na wakacje do Turcji – lista

Wybierając się na wakacje do Turcji warto odpowiednio spakować walizki. Często zastanawiamy się nad tym co zabrać na wakacje do Turcji? Lista wcześniej przygotowanych rzeczy powinna nam pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji. Nie jest niczym trudnym odpowiednie spakowanie walizki, trzeba tylko wiedzieć, jakie rzeczy najlepiej ze sobą zabrać.

W najlepszej sytuacji są osoby, które dużo podróżują i były już kilkukrotnie na egzotycznych wakacjach. Takie osoby wiedzą jak powinna być przygotowana walizka i co powinno się w niej znaleźć. Zawsze jednak warto posiłkować się odpowiednią listą rzeczy, które warto zabrać do Turcji. I warto traktować taką listę, jak zalecane minimum. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w walizce znalazły się też inne rzeczy. Takie, które wiemy, że nam się przydadzą.

Co zabrać na wakacje do Turcji lista

Poniżej znajdziecie krótką listę rzeczy, które warto zabrać ze sobą na wakacje. Jak napisaliśmy powyżej, jest to podstawowa lista i prawdopodobnie nie ma tutaj wszystkich, niezbędnych wam rzeczy. Ale są tutaj wymienione rzeczy, które uprzyjemnią wam wakacje.

  • Paszport i pieniądze. Aby dostać się na terytorium Turcji niezbędny jest paszport. Sam dowód osobisty nie wystarczy. Jest też potrzebna wiza, ale ona jest czystą formalnością. Można kupić ją prze przez internet, albo na miejscu, na lotnisku po przylocie. Pieniądze to rzecz oczywista, ale warto o nich pamiętać. I może to być zarówno gotówka jak i karty. Bankomaty znajdziecie bez większego trudu.
  • Najważniejsze są lekarstwa, które musimy przyjmować codziennie. Wakacje to nie najlepszy moment, aby rezygnować z leczenia. Dlatego warto zadbać o to, aby niezbędne lekarstwa zostały spakowane i zabrane. Oprócz tego, można pokusić się o zestaw lekarstw dodatkowych. Czyli takich, które sprawdzą się na wakacjach. Więcej o lekarstwach, jakie warto zabrać ze sobą na wakacje do Turcji, przeczytać możecie w tym wpisie.
  • Okulary przeciwsłoneczne, kosmetyki do opalania, stroje kąpielowe, klapki lub buty do wody. Oczywiście wszystko to można kupić na miejscu, ale z racji tego, że wymienione przedmioty nie ważą dużo, warto je zabrać ze sobą. Lepiej być odpowiednio przygotowanym na wakacyjne ewentualności. Buty do wody przydają się w przypadku wielu wycieczek fakultatywnych i na niektórych tureckich plażach.
  • Nie zapominamy o smartfonie, ale bez niego pewnie nigdzie się nie ruszamy, nawet na wakacjach. Na dobrą sprawę osobnego aparatu fotograficznego nie ma potrzeby ze sobą zabierać. W większości smartfonów są bowiem montowanie bardzo dobre obiektywy i robią one świetne zdjęcia. I jeśli zabieramy ze sobą telefon, to pamiętajmy o tym, aby zabrać także ładowarkę. Przydatny będzie też niewielki przedłużacz. Ilość gniazdek w pokojach hotelowych jest bowiem ograniczona.
  • Waga do bagażu, wygodne ubrania, środek na komary. To wszystko może być bardzo przydatne. Waga do bagażu przydaje się jeśli mamy zamiar zrobić spore zakupy i nie chcemy płacić za nadbagaż. Wygodne ubrania zawsze się przydadzą, a środek na komary po prostu warto ze sobą zawsze mieć.

To oczywiście tylko najważniejsze rzeczy, o jakich warto pamiętać wyjeżdżając na wakacje. Warto o nich jednak pamiętać, bo dają nam gwarancję na lepszy wypoczynek. Listę możecie uzupełnić o rzeczy, które wiecie, że się wam przydadzą. Tą listę warto traktować jako sugestię i uzupełnić je o inne, bardziej oczywiste rzeczy.