Która plaża w Alanyi jest najlepsza?

Wakacje to czas spokoju, wyciszenia, relaksu. Godzinami można spacerować, pływać w morzy, opalać się. Można, pod warunkiem, że trafi się w miejsce, w którym nie można narzekać na pogodę. No chyba tylko na to, że jest za ciepło. Takim miejscem jest oczywiście Turcja, więc nikogo nie dziwi fakt, że wycieczki do Turcji cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wybierając się do Turcji wiemy, że możemy liczyć na niesamowitą pogodę i niezapomniany wypoczynek. Skoro wybraliśmy Turcję, to jest ogromne prawdopodobieństwo, że wakacje spędzimy w Alanyi. To bardzo dobry wybór.

Najładniejsza plaża w Turcji

Za najładniejszą plażę w Alanyi, a nawet w całej Turcji uchodzi plaża Kleopatry. To czy jest ona najładniejsza może być kwestią dyskusyjną. Każdy bowiem ma trochę inne oczekiwania. Jedno jest pewne. Jest to bardzo malownicza plaża. Wypoczynek na niej mógłby być bardzo przyjemny, gdyby nie fakt, że tak samo myśli sporo osób. W szczycie sezonu plaża Kleopatry jest, oprócz tego, że ładna, to także bardzo zatłoczona. Wczasowicze leżą nie tylko na leżakach, ale też na kocach a nawet na piasku.

Przez to, że plaża ta jest stosunkowo szeroka i bardzo popularna, to jeśli przyjdziemy później, ciężko jest znaleźć wolne miejsce. Jeśli ktoś chce opalać się na plaży Kleopatry i nie przeszkadza mu tłok, może to zrobić. Jest jednak inne rozwiązanie. Jest plaża, która jest odrobinę dalej i nie jest może tak bardzo urokliwa jak plaża Kleopatry, ale ma bardzo wiele zalet.

Najlepsza plaża w Alanyi

Tą plażą jest Maren Beach. To plaża połączona z restauracją, hotelem itd. Tutaj nie będziemy mówili o całej otoczce, tylko o plaży. Jest ona ogólnodostępna i każdy może na nią przyjść, wynająć leżak z parasolem i miło spędzić czas. Leżaków nie trzeba wynajmować, ale warto, aby nie leżeć na piasku. Najlepsze jest to, że jest określona ilość leżaków i dzięki temu na plaży tej nie panuje ścisk. Nie ma nieprzebranych tłumów. Można powiedzieć, że nawet w szczycie sezonu jest kameralnie. Minusem plaży może być kamieniste wejście do morza. Buty do wody doskonale się sprawdzają i warto się w nie zaopatrzyć.