Najlepszy sposób zwiedzania Alanyi

Wielu turystów przyjeżdżających do Alanyi i okolić zastanawia się nad tym, co warto zobaczyć, co warto zwiedzić, gdzie najlepiej iść. Szukają więc informacji na ten temat w internecie, pytają znajomych i im więcej się dowiadują, tym więcej chcą zobaczyć. To normalne, każdy chce przecież zobaczyć jak najwięcej.

Jednak mnogość atrakcji w Alanyi i okolicach sprawia, że turyście bardzo ciężko jest określić optymalną trasę. Wie, że chciałby zobaczyć wzgórze Kale, jaskinię Damlataş, port, odwiedzić sad owocowy, wjechać kolejką górską na wzgórze Kale, zobaczyć zabytkowy meczet Süleymaniye. Jeśli ktoś nie hotelu w Alanyi to pewnie będzie chciał zobaczyć plażę Kleopatry. Tyle rzeczy do zobaczenia.

Można na własną rękę

Oczywiście można to wszystko zwiedzić na własną rękę, nie jest to przecież trudne. Wystarczy tylko opracować dobry plan, poznać rozkład jazdy autobusów i dolmuszy lub wynająć auto by dojechać na miejsce. Zrezygnować z długiego opalania i można ruszać na zwiedzanie Alanyi. I tutaj właśnie wychodzi największa niedogodność. Po mieście nie jest trudno się poruszać, ale jeśli go nie znamy, to musimy założyć, że będzie trwało to dłużej niż z kimś, kto zna miasto. Jeśli pojedziemy samochodem, będziemy musieli szukać miejsca parkingowego. Można stracić bardzo dużo czasu i konkretnie się zirytować. A to przecież wakacje.

Najlepsze rozwiązanie to wycieczka fakultatywna po Alanyi

Jeśli cenimy sobie nasz czas, jeśli nie chcemy rezygnować z opalania, jeżeli chcemy zobaczyć wszystkie atrakcje, które warto zobaczyć, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wycieczki fakultatywnej po Alanyi. To bardzo wygodne rozwiązanie. W jeden dzień zobaczymy wszystko, co warto zobaczyć. Wzgórze Kale, targ, kolejka, meczet, plaża, jaskinia, kolejka górska, sad owocowy. I na dodatek niczym nie trzeba się przejmować. Odbiór z hotelu mamy zapewniony, podobnie jak powrót do niego. Przewodnik dba o to, abyśmy zobaczyli to co trzeba. Kierowca zajmuje się klimatyzowanym samochodem i to na jego głowie jest znalezienie miejsca parkingowego. A my możemy spokojnie odpoczywać, zwiedzać i robić zdjęcia. Super sprawa!