Niesamowity prezent dla lubiących adrenalinę

Egzotyczne wakacje to zazwyczaj czas odpoczynku i słodkiego lenistwa. Część osób jednak bardzo lubi aktywny wypoczynek i nie wyobraża sobie wakacji, bez sporego zastrzyku adrenaliny. Wybierając Turcję jako miejsce, w którym chcemy spędzić wakacje, należy wiedzieć, że adrenalina jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Nawet podczas wakacji w Alanyi możemy zafundować sobie niesamowitą przygodę, o której będziemy długo pamiętali i będziemy się nią długo chwalili. Tą przygodą jest emocjonujący lot paralotnią zakończony lądowaniem na pięknej plaży.

Turcja, Alanya i paralotnia

Może się to w pierwszej chwili wydawać bardzo dziwne, że w Alanyi są takie doskonałe warunki do uprawiania paralotniarstwa. To jednak zasługa jej położenia. Z jednej strony mamy morze, z drugiej strony mamy góry. Dzięki temu warunki są doskonałe. Na dodatek zawsze świeci słońce i pogoda zawsze nam dopisuje.

Przygoda rozpoczyna się oczywiście w hotelu, skąd jesteśmy odbierani przez organizatora i zawożeni do bazy paralotniarskiej. Z niej udajemy się jeepami na miejsce startu. Nie trzeba dodawać, że miejsce startu jest wysoko w górach Taurus. Wysoko, gdyż góra, z której będziemy startować ma 700 metrów wysokości nad poziomem morza. Natomiast można powiedzieć, że morze rozpościera się bezpośrednio u jej stóp.

Dzięki temu możemy cieszyć się nawet 30 minutowym lotem. Wszystko oczywiście zależy od warunków atmosferycznych, które najczęściej są doskonałe. Lot kończy się lądowaniem na malowniczej plaży Kleopatry i miło jest widzieć te zazdrosne spojrzenia wszystkich turystów, którzy nie mieli tyle odwagi, aby zdecydować się na tak wspaniałą przygodę.

Czy lot paralotnią jest bezpieczny?

Przed startem jesteśmy odpowiednio instruowani i szkoleni. Otrzymujemy odpowiedni, profesjonalny sprzęt. No i oczywiście nie lecimy sami, tylko z instruktorem. Naszym zadaniem jest tylko stosowanie się do jego poleceń i rozkoszowanie się przygodą. Niesamowite widoki, jakie staną się naszym udziałem sprawiają, że lot paralotnią to najlepsza, wakacyjna przygoda. Wszyscy, którzy lubią adrenalinę, chcą poczuć się jakby latali, uwielbiają piękne widoki, będą zachwyceni taką przygodą. Po powrocie z wakacji, zazdrość znajomych gwarantowana.