Trzy najpopularniejsze wycieczki fakultatywne

Wakacje mamy w pełni. Wszyscy cieszą się słońcem, ciepłym morzem i delektują wolnym czasem i zwiedzają. Niektórzy turyści mają dokładne plany zwiedzania i wiedzą, co chcą zobaczyć. Inni natomiast zastanawiają się nad tym, co warto zobaczyć. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie trzech najpopularniejszych wycieczek, na które warto się wybrać. To powinno pomóc wszystkim w wyborze miejsc, które odwiedzą i z których przywiozą niesamowite wrażenia i wspomnienia.

Wycieczka do Pamukkale

To jest najpopularniejsza wycieczka. Zwiedzanie białych tarasów jest niezwykle popularne i trudno się temu dziwić. Każdy chce zobaczyć jak wygląda bawełniana twierdza. Jak wyglądają wapienne tarasy, które zostały utworzone przez gorące źródła. Najlepsze jest to, że można się po nich przespacerować. Specjalnie dla turystów przygotowano sztuczne tarasy, ale zostało to zrobione tak dobrze, że nie ciężko zauważyć różnicę. Po naturalnych wapiennych tarasach w Pamukkale nie można i tak chodzić, gdyż są pod ochroną. Ale można je podziwiać z pewnej odległości. Warto wybrać się na wycieczkę do Pamukkale by zobaczyć białe tarasy, basen Kleopatry i masę zabytków.

Wycieczka do Kapadocji

Kapadocja to jedno z najpiękniejszych i, nie bójmy się tego słowa, najbardziej odjechanych miejsc w Turcji. Jeśli chcemy zobaczyć coś nietypowego, coś przywodzącego na myśl krajobraz księżycowy i wydawać by się mogło, drwiącego z grawitacji, to właśnie Kapadocja jest tego najlepszym przykładem. Zapierające w dech piersiach widoki sprawiają, że ciężko jest uwierzyć w to co widzimy. Skalne grzyby, podziemne miasta, lot balonem to nie wszystkie atrakcje jakie na nasz czekają. Więc nie dziwi fakt, że wycieczka do Kapadocji jest tak chętnie wybierana przez wszystkich. Tego się nie zapomina.

Rejs statkiem pirackim – super wycieczka

Wycieczka dla każdego, kto nie chce daleko jeździć, a chce odpocząć od wysokiej temperatury. Ten rejs statkiem pirackim to niesamowita przygoda. Nie tylko można odpocząć od upału, ale także można się wspaniale opalić i popływać w krystalicznie czystym morzu. Przy odrobinie szczęścia można też zobaczyć latające ryby, czy nawet delfiny. Odpoczynek na statku jest niesamowity i wybrać się na taki rejs. To niesamowita wycieczka fakultatywna dla całej rodziny.