Turcja wycieczki fakultatywne. Jakie wybrać i gdzie jechać?

Odpoczynek w Turcji to nie tylko wspaniała opalenizna i godziny spędzone w ciepłym morzu. To także szansa na to, aby zobaczyć coś nietuzinkowego. Coś, co zapadnie głęboko w pamięć. Jeśli chodzi o zwiedzanie, zabytki i wszelkiego rodzaju wycieczki fakultatywne Turcja jest niezaprzeczalnym liderem. Nawet miesięczne wakacje nie pozwolą na to, by dokładnie zobaczyć wszystko. Ale też nie każdy ma tak napięty plan zwiedzania. Część osób decyduje się bowiem na dwie, trzy wycieczki fakultatywne a resztę czasu poświęca na intensywne odpoczywanie na plaży.

Gdzie jechać i co zobaczyć będąc w Turcji?

Wybór wycieczek fakultatywnych jest ogromny. Choć słowo ogromny tak naprawdę nie oddaje prawdziwego stanu. Nie ważne, czy jesteśmy na tygodniowy, dwutygodniowym czy dłuższym turnusie. Bez problemu znajdziemy dla siebie odpowiednie wycieczki. Wszystko zależy bowiem od tego gdzie znajduje się nasz hotel i co chcemy zobaczyć.

Zacznijmy zatem od najpopularniejszych destynacji:

  • Pamukkale – czyli wycieczka do białych tarasów. Tarasy zostały utworzone przez wapienne gorące źródła. Pamukkale jest piękne. Co prawda często jest tam bardzo dużo turystów, ale każdy znajdzie miejsce dla siebie. Ważne – słońce w Pamukkale opala z góry i z dołu. Doskonale odbija się bowiem od białych tarasów. Więc warto pamiętać o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Tutaj można zarezerwować wycieczkę ekspresową (bez sklepów).
  • Kapadocja – magiczny krajobraz. Jeśli chcecie zobaczyć krajobraz, za który odpowiadają wulkany, to musicie pojechać do Kapadocji. Tam też można zobaczyć słynne głazy przypominające grzyby, przelecieć się balonem, zobaczyć niesamowite miejsce postoju karawan. Jeśli chcecie podczas zwiedzania Kapadocji spędzić noc w hotelu wykutym w skale, ta oferta na pewno was zainteresuje.
  • Manavgat, Aspendos oraz Side – trzy starożytne miasta. Odwiedzając te trzy wspaniałe miejsca zobaczyć można monumentalny Teatr Aspendos, miasto handlarzy niewolników, świątynię Apolla, czy Wodospad Manavgat. Naprawdę warto wybrać się na tą wycieczkę fakultatywną, znana jest ona pod nazwą MAS i można zarezerwować ją tutaj.

Oczywiście te trzy wycieczki fakultatywne to nie jest nawet część tego co Turcja ma do zaproponowania. Są to jednak trzy obowiązkowe miejsca, które naprawdę warto odwiedzić w wakacje. Można je odwiedzać w przerwach między plażowaniem. I warto pamiętać o jednym. Każdy pobyt w Turcji powinien rozpoczynać się od wizyty w hammamie. Oczywiście, jeśli zależy wam na wspaniałej opaleniźnie.