Turecki bazar – miejsce, które warto odwiedzić

Będąc na wakacjach w Turcji nie można zapomnieć o bazarach. Każdy turysta przyjeżdżający do Turcji na wakacje musi, chociaż raz, udać się na tradycyjny, turecki bazar. I dla niektórych turystów taka wizyta jest kwintesencją wypoczynku. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż wizyta na bazarze to niesamowite przeżycie. To cudowna przygoda, która pozwala na poznanie i doświadczenie czegoś nowego i bardzo egzotycznego.

Co można kupić na bazarze w Turcji?

Jeśli chodzi o zakupy jakie możemy zrobić na bazarze, to najlepiej na to pytanie odpowiedzieć tak. Na bazarze w Turcji można kupić niemal wszystko. Począwszy od jedzenia, przez ubrania, buty, torebki, zegarki, sprzęt na plażę itd. Każdy znajdzie coś dla siebie. Największym powodzeniem cieszą się jednak:

  • Artykuły spożywcze. Wspaniałe, świeże owoce. Domowe sery i oliwy. Wszystko najlepszej jakości i w większości produkowane przez miejscowych rolników. Na dodatek ceny jarzyn, owoców i serów są niezwykle przystępne.
  • Ceny ubrań są bardzo, ale to bardzo korzystne. Na dodatek można trafić na oryginalne inaczej J serie ubrań pochodzących rzekomo od znanych projektantów. Jak można domyślić się, są to podróbki i nikogo nie namawiamy do ich zakupu. Jeśli chodzi o zwykłe ubrania, to także są w dobrych cenach i bardzo często ich jakość jest bardzo dobra.
  • Pamiątki. Malutkie, lub większe rzeczy, które doskonale sprawdzają się w roli pamiątek przywożonych do kraju. Można kupić wszelkiego rodzaju magnesy na lodówki, oka proroka, koraliki, szklanki. Wszystko, co może być doskonałym prezentem. Warto polecić szczególnie produkty z elementem oka proroka. One najbardziej kojarzą się z Turcją.

Kiedy iść na bazar?

W każdej, nawet najmniejszej miejscowości bazar odbywa się przynajmniej raz w tygodniu. Warto odpowiednio wcześnie zadbać o to, by dowiedzieć się, kiedy w naszej okolicy odbywa się bazar. Można to sprawdzić na tej stronie. Są tutaj aktualne informacje o tym, w jakie dni tygodnie, w których miejscowościach działają bazary. Warto wspomnieć tylko, że w zależności od dzielnicy, w Alanyi bazary są w poniedziałki, wtorki i piątki.