Jak kupić e-wizę do Turcji przez Internet?

UWAGA! Od 2 marca 2020 roku wizy do Turcji zostają zniesione! 

Zapewne już wiecie, że aby wjechać do Turcji potrzebna jest wiza. Pisaliśmy o tym już we wpisie – Czy do Turcji potrzebny jest paszport i wiza? – w którym zasady wizowe zostały dokładnie wyjaśnione. Ale warto dokładniej wspomnieć o tym, w jaki sposób możemy kupić wizę do Turcji. W tym celu najwygodniej skorzystać z internetu i kupić e-wizę na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie.

Jak wygodnie kupić e-wizę do Turcji?

Zakup wizy turystycznej do Turcji to niestety nasz obowiązek. Na szczęście wizę dostają wszyscy, którzy o nią wystąpią. Jest to swego rodzaju opłata za wjazd do Turcji. Wizę równie dobrze można kupić po przylocie, ale wtedy jest to droższe. Dlatego wygodniej jest kupić wizę na oficjalnej stronie internetowej.

Każdy, kto chce bez kolejek i bez kłopotu kupić vise do Turcji powinien wejść na stronę https://www.evisa.gov.tr/pl/. To oficjalna turecka strona, na której kupujemy wizę. Co ważne, w celu zakupu wizy musimy mieć albo kartę kredytową, albo debetową. Nie są niestety obsługiwane inne formy płatności. W dzisiejszych czasach nie jest to problemem, gdyż niemal wszyscy mają karty, z których korzystają na co dzień.

Strona jest w całości przygotowana pod turystów z Polski. Wszystko jest w naszym rodzimym języku i nikt nie powinien mieć trudności z przejściem przez kolejne formularze. Wszystko jest intuicyjne i tak proste, jak zakupy w sklepie internetowym. Każdy krok jest też dobrze opisany i nikt nie powinien mieć problemów z wybraniem odpowiednich opcji.

Ile kosztuje wiza do Turcji?

W 2018 roku kupując wizę do Turcji przez internet zapłacimy za to 20 USD. Od października 2019 roku e-wiza kosztuje już 35 USD.Płacić możemy wyłącznie kartami VISA lub MASTERCARD. Przy czym, karta nie musi być wystawiona na nas. Dzięki temu możemy płacąc jedną kartą kupić wizy dla całej swojej rodziny. Wiza zakupiona na lotnisku będzie znacznie droższa. W zależności od wybranej waluty, kosztuje ona 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP. (te informacje nie są dokładnie sprawdzone!) Czyli jest znacznie droższa. Kupić ją można na lotnisku, w specjalnych punktach sprzedaży.

Czy trzeba drukować e-wizę?

Nie ma obowiązku drukowania e-wizy. Po jej zakupieniu powinna być ona dopisana do naszego paszportu. I w ogromnej większość przypadków tak jest. Ale mimo wszystko warto ją jednak wydrukować. Wydrukowana e-wiza przyda się nam w momencie, kiedy na lotnisku podczas odprawy będzie jakaś np. awaria. Nie zdarza się to często, ale mając wydrukowaną e-wizę będziemy czuli się na pewno znacznie pewniej i bezpieczniej. Więc warto wydrukować sobie wizę do Turcji i spokojnie udać się na wypoczynek.