Wakacje w Turcji gdzie najlepiej pojechać?

Zastanawiając się nad wyborem miejsca, w którym spędzimy wakacje każdy bierze do innego pod uwagę. Dla jednego ważne jest to, aby dobrze wypocząć w spokojnym miejscu. Dla innych wypoczynek to leżenie na plaży i opalanie się. Dla jeszcze innych to niekończące się imprezy do białego rana, albo zwiedzanie zabytków. Każdy ma swój sposób na wakacje i odpoczynek. Decydując się na wakacje w Turcji można zrealizować swoje wszystkie oczekiwania i spędzić wakacje w ulubiony sposób.

Riwiera Turecka – wspaniałe miejsce na wakacje

Spoko już postanowione, że wakacje w Turcji spędzamy, to warto zastanowić się nad tym, gdzie najlepiej pojechać, gdzie się udać. Najbardziej znanym i najbardziej oczywistym miejscem na wakacje w Turcji jest Riwiera Turecka. Wspaniały region, którzy charakteryzuje się bliskością morza i faktem, że słońce świeci na niej przez cały czas. Są tutaj zlokalizowane najlepsze kurorty i hotele. Wszystko przygotowane jest nawet dla niezwykle wymagających gości. Wybierając wakacje na riwierze, możemy znaleźć się w jednym z większych miast, lub w jego pobliżu. Może to być:

 • Alanya,
 • Bodrum,
 • Fethie,
 • Side,
 • Marmaris,
 • Kemer,
 • Belek.

Są to miejscowości nastawione na turystów i cała infrastruktura jest przygotowana na potrzeby wypoczynku. Osoby lubiące atmosferę dużego, nowoczesnego miasta połączoną z cudownymi plażami i widokami, powinny wybrać Alanie i jej okolice. Wszyscy lubiący spokój panujący w niewielkich turystycznych miejscowościach, powinni zastanowić się nad wakacjami w Side lub Fethie. Okolice Bodrum także są bardzo przyjemne, ale warto pamiętać o tym, że w morzu łatwo spotkać tam jeżowce. Wystarczą jednak buty do wody i jeżowce nie są problemem.

A co ze zwiedzaniem?

W wakacjach w Turcji najlepsze jest to, że nie ważne, gdzie będziemy je spędzali. Jeśli lubimy zwiedzanie i jest to naszym kluczem do dobrego wypoczynku, to nie ma znaczenia, który hotel wybierzemy. Oczywiście poza przypadkiem, gdy chcemy zwiedzać przez dwa tygodnie Stambuł, wtedy najlepiej jechać do Stambułu i tam znaleźć hotel. Ale poza tym, można spędzać wakacje w Alanyi, Side, Fethie i korzystać z wycieczek fakultatywnych do Kapadocji, Pamukkale czy nawet Stambułu. O uczestniczenie w takich wycieczkach jak pływanie statkiem pirackim po morzu, dyskoteki na morzu, zwiedzanie miasta, jeep safari, spływ kanionem też jest bardzo prosto. Więc każdy może spędzać wakacje w taki sposób, jaki jest dla niego najodpowiedniejszy.

Jak widać wybór miejsca, do którego warto jechać na wakacje w Turcji, jest bardzo prosty. Jedziemy w to miejsce, którego oferta nam najbardziej odpowiada. I to wszystko. Resztę bez problemu można ogarnąć na miejscu i spędzać czas w taki sposób, w jaki lubimy najbardziej. I to jest piękne.

Jedna myśl na temat “Wakacje w Turcji gdzie najlepiej pojechać?

 • 6 kwietnia, 2019 o 5:29 am
  Permalink

  Najlepiej to do Side jechać na wakacje. Jeździmy tam kilka razy do roku i jest super. Cała rodzina lubi to.

Komentarze są wyłączone.