Jaka jest pogoda w Alanyi w sierpniu?

Nad tym, jaka jest pogoda w Alanyi w sierpniu zastanawia się wielu turystów. Odpowiedź na ich pytanie jest bardzo prosta. W sierpniu, w Alanyi jest wspaniała, słoneczna i upalna pogoda. Tak po prostu. Jest bardzo upalnie, świeci słońce, można się opalać. No dobrze, ale może coś więcej o pogodzie na jaką można liczyć w sierpniu? Proszę bardzo.

Sierpień na Riwierze Tureckiej

Alanya należy do Riwiery Tureckiej i to warto wiedzieć. Jeśli chodzi o pogodę w sierpniu, to jest ona idealna dla wszystkich, którzy lubią wysokie temperatury. Słońce świeci cały dzień, wystąpienie opadów jest niemal niemożliwe. Temperatura w dzień bez problemu osiąga minimum 33 stopnie Celsjusza. Natomiast temperatura w nocy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. W samej Alanyi, w nocy, temperatura może być wyższa, bo termometry pokazują nawet 25 stopni Celsjusza. Wszystko zależy od tego, gdzie dokonujemy pomiaru temperatury. Wiadomo, że w okolicach plaży będzie ona niższa, niż w nagrzanym centrum miasta.

Co z opadami deszczu?

Jeśli chodzi o Alanyie, to w sezonie trudno jest liczyć na opady. Czasem oczywiście mają miejsce, jednak jest to tak niespotykane zjawisko, że urasta do ogromnej rangi. Zresztą deszcz w Alanyi to bardzo przyjemna sprawa, oczywiście mowa o deszczu padającym w sezonie letnim. Jeśli już pada, to opady są intensywne i trwają bardzo krótko. Swoją drogą to warto przeżyć taką wakacyjną ulewę. Jest to niesamowite wrażenie. W jednej chwili spada ogromna ilość wody, zaczyna się lepiej oddychać i już po chwili wychodzi słońce i wszystko wysycha. Będąc jednak na wakacjach w sierpniu w Alanyi na opady deszczu raczej nie warto liczyć. Pewna jest za to piękna pogoda.

A co z temperaturą wody w morzu?

Jeśli chodzi o temperaturę wody w morzu to w sierpniu jest to przyjemne 25 – 27 stopni Celsjusza. Ale warto wiedzieć, że jeszcze cieplejsza woda jest we wrześniu. Co ciekawe, temperatura wody od stycznia do marca to 16 stopni, czyli niemal tyle ile w Bałtyku latem ;). Wybierając się na wakacje do Turcji w sierpniu musimy być gotowi na wysokie temperatury wody i powietrza. Czyli należy przygotować się na wspaniałe wakacje.