Czy warto odwiedzić Pamukkale?

Część osób wybierających się na wypoczynek do Turcji stawia na jego aktywne spędzanie. Wybierają więc interesujące je wycieczki fakultatywne i zwiedzają. Część osób lubi zwiedzać wszystko i wybiera się na niemal wszystkie, dostępne wycieczki fakultatywne. Ale są też takie osoby, które dokładnie wybierają wycieczki starając się wcześniej poznać wszelkie za i przeciw. Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie czy warto odwiedzić Pamukkale, to jest ona oczywiście twierdząca. Za tym, aby odwiedzić to wspaniałe miejsce przemawia bowiem bardzo dużo argumentów. Ale zacznijmy od początku.

Co oznacza nazwa Pamukkale?

Nazwa Pamukkale jest dla nas obca i zastanawiamy się nad jej znaczeniem. Wiadomo, że jest to nazwa miejscowości, ale czujemy, że musi coś oznaczać. W przekładzie z języka tureckiego na język polski Pamukkale oznacza Bawełniany Zamek. Wystarczy tylko rzut oka na wapienne tarasy, aby zrozumieć, że nazwa została nadana niezwykle trafnie i w 100% oddaje rzeczywistość. Porównanie tarasów do bawełny jest niemal oczywiste.

Czy wapienne tarasy objęte są ochroną?

Warto wiedzieć, że wapienne tarasy w Pamukkale znajdują się na terenie parku narodowego. Można się im przyglądać, ale nie można wchodzić na ich teren. Do dyspozycji Turystów oddano bowiem specjalnie przygotowaną trasę. Utworzono nową ścieżkę z betonowymi basenami. Baseny te są w chwili obecnej całkowicie pokryte wapiennymi osadami. Dzięki temu ta sztucznie przygotowana trasa, jest niemal nie do odróżnienia od prawdziwych i chronionych tarasów wapiennych. Jej zaletą jest to, że jest w pełni dostępna dla turystów.

Można wchodzić na te tarasy, pływać w nich, siedzieć na brzegu. Po prostu można z nich w pełni korzystać. Warto to zobaczyć, gdyż widok jest niezapomniany. Jest to o tyle proste, że wycieczki fakultatywne do Pamukkale są bardzo popularne i bez problemu się tam dostaniemy w zorganizowany i bezpieczny sposób. Jeśli wybierzemy odpowiednie biuro podróży, to dotrzemy tam pod opieką polskojęzycznego pilota. Dzięki czemu wycieczka będzie znacznie przyjemniejsza i dostarczy nam wiele miłych przeżyć. Poznamy też lepiej historię regionu.