Czy ceny w Turcji są atrakcyjne dla turysty?

Wybierając się na wakacje zastanawiamy się nie tylko nad tym, jaka będzie pogoda, co zobaczymy, co zwidzimy i czy się opalimy. Zastanawiamy się także nad tym, jakie ceny panują w miejscu, do którego się udajemy. Ile wydamy na prezenty. Ile wydamy na artykuły spożywcze, napoje i rozrywki. Gdzie najlepiej robić zakupy. Jeśli chodzi o Turcję, to sprawa jest prosta.

Gdzie można robić zakupy w Turcji

Część turystów twierdzi, że najlepiej robić zakupy na bazarach. Fakt, bazary cieszą się sporą popularnością i warto je odwiedzić choćby ze względu na atmosferę jaka na nich panuje. Są one popularne, ale zakupy na nich czasem są męczące. Aby uzyskać dobrą cenę, trzeba się targować. Nie każdy to lubi. Więc jeśli chcecie systematycznie robić zakupy na bazarach, to tylko na tych, na których można kupić owoce i jarzyny. Tam w mniejszym stopniu musimy się targować a jarzyna i owoce są wspaniałe.

Myliłby się ktoś myślący, że w Turcji są tylko bazary. Turcja to cywilizowany kraj, w którym bez problemu można zrobić zakupy w sklepach sieciowych. Na każdym kroku są też niewielkie markety, coś na wzór naszych Żabek, w których można zrobić tanie zakupy.

Duże i znane sieci handlowe

Niektórzy uważają, że najlepiej jest robić zakupy w większych sieciach, które są znane także u nas. W Turcji działa zarówno Tesco, Carrefour jak i Rossmann. Ceny w tych marketach są porównywalne do cen, jakie są w Polsce. Czasem jest jednak taniej a zależy to od aktualnego kursu liry tureckiej. Jeżeli jest on korzystny dla nas, wtedy zakupy są znacznie tańsze.

Oprócz międzynarodowych sieci handlowych, w Turcji znajdziemy lokalne sieciówki takie jak Migros czy Kipa. Ceny tam są porównywalne do cen sieciówkach o zasięgu międzynarodowym. Są produkty, które są oczywiście znacznie tańsze niż w Polsce.

Rozwiązaniem są dyskonty – najlepsze ceny w Turcji

Każdy, kto chce robić naprawdę tanie zakupy powinien zaprzyjaźnić się z dyskontami. Są one wszechobecne, coś na kształt naszych Żabek. Tylko są większe i tańsze. Dyskonty w Turcji to najtańsze sklepy. Ceny w nich są najniższe. Jeśli chcemy robić tanie zakupy, to powinniśmy szukać takich dyskontów jak:

  • BIM
  • A101
  • SOK

To w nich zrobimy naprawdę tanie zakupy. Dyskonty te są bardzo Kupić można tutaj wszystko. Od owoców, po słodycze, chemię, napoje. W SOK i A101 można też kupić alkohol, którego nie ma np. w ofercie dyskontu BIM.

Robienie zakupów w marketach i dyskontach jest bardzo wygodne. Nie dość, że są tutaj najlepsze ceny w Turcji, to jeszcze można płacić za zakupy gotówką i to nie tylko lirami, ale też euro czy dolarami. No i oczywiście można płacić kartami. Ceny są umieszczone w widocznych miejscach, nie trzeba się targować. Bardzo często można trafić na różnego rodzaju promocje cenowe, które sprawiają, że zakupy są jeszcze tańsze.

Jeśli ktoś obawia się o jakość produktów dostępnych w dyskontach, to nie ma powodów ku temu.  Produkty spożywcze nie odbiegają jakością od tych, dostępnych w większych sieciach. Bardzo często są to te same produkty, tylko w niższych cenach. Więc nie ma sensu przepłacać za zakupy.

Jedna myśl na temat “Czy ceny w Turcji są atrakcyjne dla turysty?

Komentarze są wyłączone.