Czy w Turcji są komary?

Wybierając się na wakacje do Turcji zapewne zastanawiacie się nad tym, czy w Turcji są komary. Cóż, odpowiedź na to pytanie pewnie was nie zadziwi. W Turcji są komary i niemal każdy turysta się z nimi może spotkać. Są miejsca, w których jest ich więcej, są też takie, w których jest ich mniej. Normalna sprawa, jak wszędzie. Jednak warto wiedzieć o kilku rzeczach, które sprawią, że komary nie będą tak bardzo uciążliwe.

Kiedy komary są najbardziej aktywne?

Można z powodzeniem powiedzieć, że komary najbardziej aktywne są od godzin późno popołudniowych, poprzez noc, aż do rana. Są najbardziej aktywne wtedy, kiedy temperatura zaczyna spadać i nie jest już tak wysoka. Dzięki temu można opalać się na plaży bez większych obaw o to, że komary będą nam przeszkadzały i trzeba będzie się od nich odganiać. Można powiedzieć, że podczas dnia komary są niezwykle rzadko spotykane.

Nieco inaczej jest, kiedy temperatura zaczyna spadać. Wtedy komary łatwiej spotkać i jak wiadomo, nie są to przyjemne spotkania. Nikt nie lubi się później drapać po ukąszeniu przez komara. Dlatego najlepiej jest mieć ze sobą środki na komary, które pozwolą na spokojne spędzanie wakacji.

Jakie środki na komary stosować na wakacjach?

Przed wyjazdem na wakacje można zaopatrzyć się w odpowiednie środki na komary. Ale także na miejscu, w Turcji, bez problemu kupimy takie środki. Ich wybór jest ogromny i bez problemu kupimy je w nawet najmniejszym sklepie. Do wyboru mamy sporo rozwiązań:

  • Spreje na komary, które aplikujemy na skórę. Tutaj warto uważać na to, aby w połączeniu z ekspozycją skóry na słońce nie nabawić się poparzeń słonecznych.
  • Spiralki i kadzidełka. Bardzo skuteczne metody, zwłaszcza dla wszystkich, którzy lubią spędzać wieczory na tarasach lub balkonach. Taka ochrona sprawia, że komary nam nie dokuczają, kiedy odpoczywamy po trudach dziennego wypoczynku.
  • Urządzenia na prąd, z wymiennymi wkładami. Doskonale sprawdzają się w pokojach hotelowych. Dzięki nim nie musimy w nocy urządzać polowań na komary, ani budzić się rano z bąblami po ugryzieniach na całym ciele.

Pamiętajcie, aby przed zastosowaniem tych rozwiązań dokładnie przeczytać zalecenia na ulotkach dołączonych do używanych produktów. One są bezpieczne, ale pod warunkiem, że będą używane w odpowiedni sposób.