Czy warto wybrać się do Turcji zimą?

Jeżeli systematycznie śledzicie ceny wycieczek zagranicznych, na pewno zauważyliście, że w sezonie zimowym, ceny wycieczek do Turcji są bardzo korzystne. Już za stosunkowo niewielkie pieniądze można spędzić tydzień w tym cudownym i egzotycznym kraju. Pozostaje jednak pytanie, czy warto wybrać się zimą do Turcji?

Osoby zakochane w Turcji nie mają problemów z odpowiedzią na to pytanie. Dla nich każda pora roku jest doskonała, aby odpoczywać w Turcji. Co jednak mają zrobić osoby, które jeszcze nigdy nie były w Turcji, nie wiedzą czego oczekiwać a chciałby odpocząć, spędzić święta lub sylwestra w Turcji? Czy taki pomysł na zimowe wakacje jest dobry?

Zima w Turcji, czego się spodziewać?

Wybierając się zimą do Turcji należy pamiętać o ciepłym ubraniu. To, że w np. Alanyi temperatura najczęściej nie spada poniżej 5 – 8 stopni, nie oznacza, że wszyscy obejdą się bez ciepłej kurtki. Warto więc zapakować ciepłą kurtkę, ciepłe bluzy, pełne buty. Nie muszą to być buty zimowe, ale powinny być odporne na wodę. Gdyż w sezonie zimowym w Turcji można często trafić na deszcz. Wieczory i noce są chłodne i wtedy warto założyć na siebie kurtkę. Można też zabrać parasol.

Natomiast w dzień temperatura może sięgać od 13 do nawet 20 stopni. Wszystko zależy od miesiąca, w którym zdecydujemy się wyjechać na wakacje i miejsca, do którego się udamy. Na Riwierze Tureckiej jest najcieplej i tam najczęściej udajemy się na wypoczynek. Warto wiedzieć, że także w zimie można udać się na wycieczki fakultatywne.

Czy zimą w Turcji można się opalać na plaży i pływać w morzu?

Oczywiście, że w Turcji zimą można się opalać. Oczywiście pod warunkiem, że nie pada. Ale ilość słonecznych dni zimą jest spora, więc mamy olbrzymią szansę na to, że będziemy mieli warunki ku temu. Temperatura wody w morzu nie spada poniżej 16 stopni Celsjusza, więc wszyscy, którzy pływali latem w Bałtyku, będą mogli z powodzeniem zakosztować kąpieli w Turcji. Woda nie jest bardzo ciepła, ale widok turystów korzystających z zimowych kąpieli nie jest niczym dziwnym.

Ogromnym plusem zimowych wakacji w Turcji jest fakt, że plaże są puste i nie musimy obawiać się zbytniego tłoku. No i temperatura zimą w Turcji jest przyjemniejsza niż w Polsce. Warto więc zdecydować się na taki zimowy wypoczynek.