Turcja pogoda na październik

Nie wszyscy mogli wyjechać na wakacje w sezonie. Nie wszyscy chcieli tez wyjeżdżać na wakacje wtedy, kiedy pojechali inni. Dlatego część osób wybiera się na wakacje we wrześniu i październiku. Ale jakie szanse na dobrą pogodę, opalanie i ciepłe morze mają ci, którzy wybiorą się na wakacje do Turcji w październiku? Wbrew temu, co może się wydawać, szanse na wspaniałe wakacje są bardzo duże. Bowiem pogoda w tym właśnie miesiącu jest bardzo dobra.

Alanya, Turcja pogoda październik

Zatem mamy trzy zmienne do rozpatrzenia. Miesiąc, czyli październik, państwo, czyli Turcja i miejscowość, czyli Alanya. Zatem pora odpowiedzieć na pytanie, jaka wtedy panuje pogoda. Na co można liczyć wybierając się na wakacje w październiku. Alanya pogoda w październiku jest korzystna dla tych turystów, którzy lubią ciepło, ale nie lubią upałów.

W październiku w Alanyi ciągle cieszymy się latem. Jest bardzo ciepło, ale na szczęście skończyły się już największe upały. Te upały, które sprawiały, że nie było czym oddychać. Nadal można chodzić w strojach kąpielowych i letnich ubraniach. Jest ciepło i bardzo przyjemnie. Jedynym minusem jest fakt, że stosunkowo szybko robi się ciemno. Ale dzięki temu, można udać się na wieczorną imprezę.

Temperatura w Turcji w październiku

Jeśli chodzi o Alanyę to w październiku średnia temperatura nie spada poniżej 26 stopni Celsjusza. Oczywiście temperatura, którą odczuwamy jest większa i wynosi nawet powyżej 30 stopni. Plusem jest fakt, że spada wilgotność powietrza, która w październiku wynosi tylko 40%. Piszę tylko, gdyż w sezonie wilgotność powietrza wynosi aż 90% i w Alanyi jest jak w saunie. Gwoli sprawiedliwości należy dodać, że niektórzy turyści uwielbiają taką wilgotność. Ale w październiku nie ma co na nią liczyć.

Natomiast, jeśli chodzi o noce, to temperatura czasem spada do 15 stopni. Ale najczęściej utrzymuje się w okolicach 19 – 20 stopni Celsjusza. Czyli jest i tak cieplej niż we wrześniu w Polsce. Woda w morzu ciągle jest ciepła i przyjemna. Niektórzy mówią, że jest ciepła ja zupa. Co jest przesadą, bo zupa o temperaturze 25 stopni jest zimna, ale morze o takiej temperaturze jest ciepłe. Jeśli spadnie deszcz, to jego opady trwają bardzo krótko i za moment wychodzi słońce. Więc nie ma się czego obawiać.

Październik to najlepszy okres na wakacje w Turcji dla tych osób, które nie lubią tropikalnych upałów. Osoby starsze, rodziny z dziećmi, osoby źle znoszące upały właśnie w październiku najlepiej mogą wypocząć. Turcja pogoda październik najlepsza jest właśnie dla nich.