Jak wygląda aktualna sytuacja w Turcji?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że koronawirus pokrzyżował plany wszystkim. Także, a może przede wszystkim tym, którzy nie mieli okazji, aby odpowiednio odpocząć. Część osób, nie była nigdzie na wakacjach. Część spędziła wakacje w Polsce. Nie każdy wie, że właśnie teraz możliwe i bezpieczne są wakacje za granicą. Zwłaszcza wakacje w Turcji.

Turcja w listopadzie i grudniu

Czy można i czy warto jechać na wakacje do Turcji w listopadzie lub grudniu? Na to pytanie odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że warto wyjechać wtedy na wakacje. Nie można, co prawda spodziewać się upałów, ale powinno być cieplej niż w Polsce. No i na pewno, jest znacznie tajniej niż w Polsce. Przez to, że sezon turystyczny wyglądał tak jak wyglądał, czyli nie był zbyt intensywny, to ceny pobytu w hotelach są niezwykle przystępne.

Wystarczy powiedzieć, że nie trzeba długo szukać, aby znaleźć tydzień w Turcji za 800 zł od osoby. Szukając trochę intensywniej, można znaleźć nawet tańsze oferty. I tym sposobem za niewielkie pieniądze można spędzić wspaniałe wakacje. Co najważniejsze, takie oferty można znaleźć w znanych i sprawdzonych biurach podróży. Więc warto się na nie zdecydować. Nie wiadomo, co czeka nas w przyszłym roku. Dobry wypoczynek za niewielkie pieniądze to doskonała sprawa.

A co z koronawirusem w Turcji?

Cóż, jeśli chodzi o Turcję i covid, to jest on obecny także i tam. Ale sytuacja wygląda tam lepiej niż u nas. Po przylocie, na lotnisku turyści poddawani sią pomiarom temperatury. Pomiar ten przeprowadza się za pomocą kamery termowizyjnej. Maseczki należy nosić wszędzie, poza plażą. Czyli na plaży, można wylegiwać się i opalać bez maseczek.  Na ulicach ludzie nie zawsze noszą prawidłowo założone maseczki, ale w lokalach, urzędach i sklepach, wszyscy mają je założone.

Więc koronawirus w Turcji jest obecny, ale nie przeszkadza w miłym spędzaniu czasu i wakacji. Dzięki temu można spokojnie odpoczywać. Więcej najnowszych informacji na temat sytuacji związanej z koronawirusem w Turcji znajdziecie tutaj.