Czy warto jechać do Manavgat?

Zapewne wielu turystów zastanawia się nad tym, czy jadąc to Turcji na wakacje, warto pojechać do Manavgat? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie można tak po prostu odpowiedzieć, że warto jechać do Manavgat, lub nie warto tam jechać. Wszystko, bowiem zależy od oczekiwań.

Krótka wycieczka do Manavgat

W większości przypadków odpowiedź na pytanie, czy warto jechać do Manavgat będzie twierdząca. Dlaczego? Z prostej przyczyny, Manavgat Turcja to bardzo ładne miejsce. To miejsce, w którym można przez chwilę odpocząć. Zobaczyć wspaniałe cuda natury, jakimi są znane niemal na całym świecie wodospady. Cudowne wodospady Manavgat, które można zobaczyć wybierając się na krótką wycieczkę.

Jednodniowa wycieczka do tej miejscowości to świetna przygoda. Można zobaczyć tutaj wspomniane wcześniej wodospady, wybrać się na rejs statkiem po rzece, która może was zdziwi, ale także nazywa się Manavgat. I to właśnie od niej, swoją nazwę wzięło miasto. No, kto by się tego spodziewał.

Będąc na miejscu, nie można nie odwiedzić wspaniałego targu. Czym ten targ różni się od tych, które są w Alanyi lub w innych miejscowościach typowo turystycznych? Ano tym, że nie jest nastawiony na turystów. To klasyczny, turecki targ, na który ściągają zwłaszcza okoliczni mieszkańcy. Jest to, więc doskonała okazja do tego, aby dowiedzieć się, jak wygląda prawdziwy, turecki targ. Jest to wspaniała przygoda i warto nadmienić, że takich miejsc jest już coraz mniej.

Dłuższy pobyt w Manavgat

Jeśli chodzi o dłuższy pobyt w Manavgat, to to rozwiązanie nie jest dla każdego. Ta miejscowość nie jest nastawiona na turystę. Istnieje tutaj infrastruktura turystyczna, ale jest znacznie uboższa niż w Alanyi, Bodrum, Fethie. Zatem jest to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy chcą uniknąć tłumów, zgiełku i… drożyzny. Stosunkowo niewiele atrakcji turystycznych, ale cisza, spokój i niższe ceny. To może być doskonała oferta dla niektórych z turystów.

I już wiadomo, dlaczego odpowiedź na pytanie, czy warto tutaj pojechać nie jest taka prosta. Jeśli chcemy jechać na jeden dzień, to zazwyczaj warto. Jeśli ma to być dłuższy pobyt, to już zależy od tego, czego oczekujemy. Jest to spokojne, ale bardzo urokliwe miejsce. Cisza i spokój, jaka tutaj panuje to coś idealnego dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku, ale chcą też obcować Turcją. Tutaj doskonale się to udaje.