Jechać do Turcji z biurem podróży czy samodzielnie?

Część podróżników zawsze zastanawia się, która opcja jest korzystniejsza. Czy wybrać przygotowane wakacje przez biuro podróży, czy może lepszą opcją będzie samodzielne ich przygotowanie? Cóż. Jedna i druga opcja ma swoje zalety i oczywiście swoje wady. Wiedząc o nich, jesteśmy w stanie lepiej wybrać opcję, z której skorzystamy.

Wycieczka zorganizowana z biurem podróży

Wycieczką, którą organizuje biuro podróży jest na pewno wygodniejsza i mniej czasu musimy poświęcić, aby ją wybrać. Plusem jest to, że wybieramy termin podróży, ustalamy destynację i pozostałe opcje. Klikamy i mamy spis wszystkich wycieczek. Kupujemy tą, która najbardziej nas interesuje. Jest to wygodne, proste i szybkie. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że taka wycieczka bardzo często jest droższa i krótsza niż ta, przygotowana samodzielnie.

Wycieczka przygotowana samodzielnie

Podstawowymi zaletami takiej wycieczki jest to, że jedziemy zazwyczaj na dłużej niż z biurem podróży. Łatwiej zorganizować wycieczkę dłuższą niż 12 – 14 dni. Koszty dłużej wycieczki i tak zazwyczaj są niższe, niż w przypadku wycieczki zorganizowanej przez biuro. Więc sporo oszczędzamy. Jednak, aby cieszyć się taką wycieczką musimy więcej czasu poświęcić na jej przygotowanie. Musimy pamiętać o wielu rzeczach, gdyż musimy znaleźć i kupić:

  • Lot w interesującym nas terminie. Najlepiej zdecydować się na lot czarterowy, gdyż jest to najwygodniejsze i często najtańsze rozwiązanie. Loty czarterowe obsługiwane są przez te same linie lotnicze, które obsługują biura turystyczne. Leci się z osobami, które kupiły wycieczki w biurze podróży.
  • Hotel w interesującym nas regionie. To nie jest trudne, gdyż na bardzo wielu popularnych stronach bez problemu znajdziemy masę hoteli. To jest czasochłonne, gdyż musimy wybrać odpowiedni hotel. Ale jest to przyjemne, bo możemy wybrać np. hotel bezpośrednio nad morzem. Można też wybrać odpowiednie wyżywienie, czyli śniadania, śniadania i kolacje, albo all inclusive.
  • Transfer z lotniska do hotelu. Transfer, czyli przejazd z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko. Transfer z lotniska w Turcji można zamówić tutaj w bardzo przystępnej cenie.
  • Ubezpieczenie. Jest niezwykle ważne i bez niego nie warto ruszać się z domu. Zresztą jadąc na wakacje z biurem podróży także warto mieć dodatkowe ubezpieczenie.

I to wszystko. Prawda, że nie jest to nic strasznego, ani trudnego? Decydując się na taki wyjazd można sporo zaoszczędzić i na dodatek spędzić dłuższe wakacje.