Pożary w Turcji w rejonie Manavgat

W Turcji południowej w sezonie letnim pożary zdarzają się często. W bieżącym roku jednak sytuacja jest gorsza niż w latach poprzednich. Pożary są znacznie bardziej niszczycielskie niż do tej pory. Ma to związek z rekordowo wysokimi temperaturami powietrza. Jeśli dodamy do tego niską wilgotność i silny, porywisty wiatr poznamy przyczyny, dla których ogień rozprzestrzenia się tak szybko.

Strażacy walczą ciągle z ogniem i sytuacja wydaje się być opanowana. Ogień pojawił się dość nietypowo, gdyż jednocześnie pożary wybuchły w wielu miejscach. To może sugerować umyślne działanie człowieka, czyli podpalenia. Cała ta sytuacja jest w chwili obecnej sprawdzana. Na chwilę obecną, większość ognisk pożaru udało się ugasić. Walka z ogniem trwa jednak nieprzerwanie.

Co z turystami w rejonach objętymi pożarem?

Tam, gdzie sytuacja była najpoważniejsza, w miejscach, w których turyści mogli być zagrożeni ogniem, przeprowadzono ewakuację paru hoteli. Turyści mają się dobrze a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Akcje ewakuacyjne zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i szybko. Sytuacja pożarowa w Turcji jest pod kontrolą i nie występuje już bezpośrednie zagrożenie.

Które regiony turystyczne zostały poszkodowane przez pożar?

Sytuacja największego zagrożenia miała miejsce w okolicach Bodrum, Manavgat oraz Side. Turyści przebywający w niektórych hotelach zlokalizowanych tych miejscowościach turystycznych byli najbardziej zagrożeni skutkami pożarów. Na szczęście pożar został opanowany i obyło się bez masowych akcji ewakuacyjnych. Niestety wycieczki fakultatywne do tych miejsc zostały tymczasowo wstrzymane. I tu nie tylko chodzi o fakt, że np. bardzo ucierpiał rejon Zielonego Kanionu. Tutaj ważne jest to, podczas trwającej akcji ratunkowej, trwającej walki z pożarem należy zabezpieczyć np. bezproblemowy dojazd straży pożarnej na miejsce. A wycieczki tylko by przeszkadzały.

Pożar w Turcji a Alanya

Jeśli chodzi o samą Alanye, to miasto nie zostało bezpośrednio dotknięte pożarem. Dla niektórych turystów pożary w Turcji w Alanyi to coś, o czym nie wiedzieli. Wszyscy są bezpieczni, spokojnie wypoczywają i korzystają z uroków Turcji. Wybierając się na wakacje do Turcji, najlepiej wybrać się właśnie do Alanyi. Jest tutaj bezpiecznie, wakacyjnie a na turystów czeka masa atrakcji. Warto wziąć pod uwagę fakt, że Turcja będzie teraz potrzebowała jeszcze bardziej turystów. W końcu trzeba odbudować straty po pożarach.