Miejsce, w którym nowoczesność łączy się z historią

Spędzając wakacje w Turcji, na pewno można liczyć na to, że pogoda będzie sprzyjała planom wypoczynku. Na wakacjach w Turcji nigdy nie ma problemu ze brakiem słońca. To, że wrócimy opaleni na brąz jest więcej niż pewne. Chcemy jednak zwrócić uwagę na jeden z aspektów wypoczynku w Turcji. Wakacje w Turcji to nie tylko ciepłe morze i piękne plaże. To także masa miejsc do odwiedzenia i zwiedzenia. Więc każdy, kto lubi zwiedzanie, lub po prostu chce odpocząć od plażowania, może liczyć na inne atrakcje. Zwłaszcza, jeśli na wakacje przyjechał do Alanyi.

Alanya miasto pełne atrakcji

Wakacje w Alanyi to najlepszy z możliwych wyborów. Wybierając się na wakacje do tej znanej i lubianej miejscowości turystycznej pewne jest, że wrócimy opaleni i zrelaksowani. Mamy też szansę poznać historię Turcji i Alanyi. I to nie w suchy sposób, słuchając jakichś nudnych czy napuszonych opowieści. Możemy poznać historię po prostu z nią obcując. Będąc w Alanyi zewsząd będziemy otoczeni historią, która tutaj jest naturalną częścią życia. I na dodatek historia i przeszłość w cudowny sposób łączy się z teraźniejszością.

Nowoczesność zabierze nas na sam szczyt

W Alanyi bogactwo zabytków i historycznych miejsc, które warto odwiedzić jest ogromna. Bogata oferta muzeów, ogrom zabytkowych budowli, które można zobaczyć sprawia, że zwiedzanie Alanyi jest niezwykle przyjemne. Największe wrażenie robi nowoczesna kolejka linowa. Tak, to właśnie kolejka jest miejscem, które łączy historię z nowoczesnością. Dzięki niej dostaniemy się bowiem w przyjemny sposób na wzgórze.

Na wzgórze Kale, na którym koniecznie trzeba być. Można się tam dostać na kilka sposobów. Spacerując, jadąc taksówką lub autobusem. Jednak najbardziej widowiskowym i najprzyjemniejszym sposobem jest właśnie wjechanie na wzgórze kolejką linową. Widok, jaki dociera do naszych oczu, kiedy wagonik powoli i majestatycznie wciągany jest na górę zostaje w pamięci na zawsze. Kolejka linowa Alanya robi ogromne wrażenie i najlepsze jest to, że jest niezwykle nowoczesna i przez to bardzo bezpieczna. Świetnie wpisuje się w krajobraz i łączy z historią całego miasta. Łączy nowoczesność i teraźniejszość z historią. Spaja całość i daje ogromną frajdę. Będąc na wakacjach w Alanyi koniecznie musicie się o tym przekonać osobiście. Zwłaszcza, że bilet kosztuje tylko 18 lir, co nie jest wygórowaną kwotą.