Na jakie wycieczki fakultatywne można jechać z Side?

Spędzając wakacje w Turcji, głównym punktem wypoczynku jest słodkie leniuchowanie połączone z opalaniem i pływaniem w ciepłym morzu lub basenie. Dzięki temu, że w Turcji pogoda jest w sezonie gwarantowana, taki sposób spędzania wakacji, nie jest niczym zaskakującym. Wielu turystów właśnie tak lubi wypoczywać. Dlatego też na swoje miejsce pobytu, wybierają czasem mniejsze, tureckie miasteczka. Dzięki temu mogą liczyć na doskonałe warunki do wypoczynku i ucieczkę od zgiełku dużego miasta. Czasem jest jednak tak, że opalanie i pływanie staje się odrobinę monotonne. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wyruszeniu gdzieś dalej. Najlepiej pomyśleć o wycieczkach fakultatywnych.

Gdzie jechać na wycieczki z Side?

Będąc na wakacjach w Side, mamy dostęp do tych samych wycieczek, do których mają osoby będące na wakacjach w Alanyi. Na dodatek spędzając wakacje w Side możemy je zwiedzić na własną rękę. I warto to zrobić, gdyż jest to wspaniałe miejsce. Wiadomo, że Side wycieczki fakultatywne ma różne. I jedną z nich może być właśnie wycieczka do… Side. Ale jak już wspomniano wcześniej, na tą wycieczkę, można się udać samemu.

No dobre, już wiecie, na jaką wycieczkę można wybrać się samemu spędzając wakacje w Side. To oczywiście nie wszystkie możliwości, to dopiero malutka część tego, co można zobaczyć. Bo będąc w Side, można zwiedzać całą Turcję i jechać na wiele różnych wycieczek. Wystarczy wspomnieć przynajmniej o:

  • Wycieczce do Pamukkale, która jest obowiązkowym punktem do zwiedzania na mapie Turcji. Warto przynajmniej raz tam pojechać, by zobaczyć te wspaniałe, wapienne tarasy.
  • Wycieczce do Kapadocji, która także jest ikoniczną wycieczką. Kapadockie skalne grzyby, podziemne miasta, niebo pełne balonów to atrakcje, jakie czekają na każdego odwiedzającego.
  • Rejs statkiem, który jest świetnie przygotowany. Kilkugodzinna wyprawa statkiem po spokojnym morzy połączona z pływaniem i opalaniem. Coś, co pozwala wspaniale doładować akumulatory. I co najważniejsze, na ten rejs wyrusza się z Side.

Do tego jest jeszcze Rafting, Quad Safari, nurkowanie, hammam, zwiedzanie Stambułu, delfinarium Sealanya z Side i jeszcze wiele, wiele więcej. Wycieczek jest tak dużo, że na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.