Wycieczka do Turcji co przywieźć?

Jako ciekawostkę warto podać, że odpowiedź na pytanie – Wycieczka do Turcji, co przywieźć? – Kilkanaście lat temu, byłaby zupełnie inna. Nie wszyscy wiedzą, że dawniej jeździło się na wakacje po to, aby nich zarobić. Pewne rzeczy się sprzedawało w Turcji, pewnie kupowałoby z zyskiem sprzedać w Polsce. Te czasy już minęły. Niektórzy powiedzą, że na szczęście. Inni tylko smutno pokiwają głowami.

W takim razie, co warto przywieźć z Turcji będąc tam na wycieczce? To bardzo ważne, zwłaszcza dla wszystkich, którzy są tutaj po raz pierwszy i chcą przywieźć jakieś prezenty dla rodziny, znajomych i dla siebie. Warto pamiętać, że najważniejsze są prezenty, które przywozimy dla siebie. To one pozwolą nam powrócić, chociaż na chwilę do wakacji.

Co przywoła wakacyjne wspomnienia?

Kiedy dni są coraz krótsze, liście na drzewach postanowiły już dłużej nie mieszkać, robi się szaro i ponuro, człowiek chce wrócić myślami do wakacji. Jest to możliwe. Można to zrobić oglądając zdjęcia z wakacji, ale także robiąc sobie turecki wieczór. Aby przywołać wakacyjną atmosferę, warto będąc na wakacjach w Turcji, kupić:

  • Chałwę. Słodka, aromatyczna i zatykająca. Doskonale smakuje jako dodatek do herbaty i nie musi to być turecka herbata. Kawałek chałwy sprawia, że przypominamy sobie lato i udane wakacje.
  • Składnik chałwy, ale z powodzeniem można go jeść łyżeczką, dodać do kawy, mleka, deseru. Zmielone ziarna sezamu, bo tym jest tahin znajdują zastosowanie także w naszej kuchni.
  • Pistacje na wagę i inne orzechy. Minusem jest to, że nie ma szans, aby wytrzymały do jesieni. Najczęściej znikają zaraz po powrocie z wakacji. Ale to doskonały prezent i warto je przywieźć do kraju. Smakują zupełnie inaczej niż to, co możemy kupić w naszych sklepach.
  • Typowa, turecka herbata. Ale pamiętajcie, że trzeba ją odpowiednio zaparzyć i nie każdemu od razu się to udaje. Turecka herbata smakuje zupełnie inaczej. Chyba najlepiej smakuje zrobiona w Turcji, ale zawsze można spróbować samemu uzyskać podobny smak.

Oczywiście to tylko niewielki wycinek tego, co można przywieźć z wakacji w Turcji. Wystarczy pojechać na wakacje, by przekonać się o tym, że jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o rzeczy, które warto przywieść, jest pojemność walizki i konieczność płacenia za nadbagaż.