Co warto zobaczyć w Manavgat?

Turcja to nie tylko Alanya, Bodrum, Kapadocja, Pamukkale. To także szereg mniejszych, ale bardzo interesujących miejscowości, w których można miło spędzić czas. Ktoś może się zastanawiać, co warto zobaczyć w Manavgat, zwłaszcza, jeśli niedaleko tej miejscowości spędza swoje wymarzone wakacje. Cóż, Manavgat choć nie jest miejscowością typowo turystyczną, to obfituje w wiele atrakcji dla turystów. Jego ogromną zaletą jest to, że pozwala na poznanie Turcji z innej perspektywy. Tutaj można zobaczyć jak żyją ludzie, którzy nie są związani z turystyką.

Co warto zobaczyć w Manavgat

Centrum miasta jest niewielkie, więc można spokojnie zwiedzać je na piechotę. Ale jeśli chcemy zobaczyć wodospady Manavgat to najlepiej dostać się tam przy użyciu autobusu, minibusu lub dolmusza. Bez problemu znajdziemy przystanek i dostaniemy się na miejsce. Wszystko jest naprawdę dobrze opisane.

Wodospady są największą atrakcją, którą powinniśmy zobaczyć, jeśli tylko będziemy w pobliżu Manavgat. Są one niesamowicie piękne i urzekające. Najpopularniejszy jest wodospad Manavgat Şelalesii i on przyciąga masę turystów. Ale wystarczy udać się kilometr w górę rzeki i można zobaczyć mniejszy, ale równie piękny wodospad. Tutaj jest znacznie mniej ludzi.

Można też wybrać się na rejs po rzece Manavgat. Pływają po niej liczne statki turystyczne. Aby to wszystko zobaczyć można samemu wybrać się na wycieczkę. Jeśli jednak chcemy wygodnie dostać się na miejsce, skorzystać z rejsu po rzece Manavgat i zobaczyć wodospady, warto wybrać się tam na wycieczkę fakultatywną. To najwygodniejsza i najszybsza opcja. Jesteśmy odbierani z hotelu, dowożeni na miejsce, korzystamy z atrakcji i wracamy pod same drzwi hotelu.

Może na zakupy?

Będąc w Manavgacie nie można odpuścić sobie wizyty na targu. To prawdziwy, lokalny targ, który nie jest nastawiony na turystę. Można tam więc spotkać autochtonów i zobaczyć co kupują. Na tym targu jest bardzo wiele warzyw, owoców, serów, przypraw. Można też powodzeniem kupić pamiątki. Na targu można się targować. Co także jest niesamowitą przygodą, ale nie każdy to musi lubić.

Jeśli chcemy zrobić zakupy w tradycyjnym sklepie, w którym ceny są widoczne i nie ma konieczności targowania, także nic nie stoi na przeszkodzie. W Manavgacie bez problemu można znaleźć kilka supermarketów. Więc każdy będzie w stanie zrobić takie zakupy, na jakie ma ochotę.