Na jakie atrakcje można liczyć w Alanyi?

Wybierając się na wakacje do Turcji zapewne mamy w głowie wizję swoich wymarzonych wakacji. Większość osób doskonale wie, jak chce spędzić wakacje. Wie, jak mają wyglądać ich wakacje. Ale czasem zdarza się tak, że nie do końca wiemy, co mamy ochotę robić. Wiadomo, że wszyscy uwielbiają się opalać i pływać w ciepłym morzu. Ale co poza tym? Na jakie inne atrakcje można liczyć będąc na wakacjach w Alanyi? Wbrew pozorom takich atrakcji jest całkiem sporo.

Atrakcje turystyczne Turcji

Alanya jest najbardziej znanym kurortem turystycznym w Turcji. Nie wszyscy wiedzą o tym, ale wszystko tutaj przygotowane zostało z myślą o turystach. Nie chodzi tylko o plaże, może, bazę hotelową. Chodzi także o atrakcje, na jakie mogą liczyć turyści odwiedzający to wspaniałe miasto. Do najpopularniejszych atrakcji można zaliczyć:

  • Ogrom zabytków. Wystarczy wspomnieć tylko o zamku na wzgórzu Cale, Czerwonej Wieży, zabytkowym porcie, który nadal działa.
    Muzea z atrakcyjnymi wystawami. Zwłaszcza muzeum archeologiczne w Alanyi ma bardzo interesującą ekspozycję. Warto się do niego wybrać będąc na wakacjach w Alanyi.
  • Koncerty muzyczne organizowane rokrocznie.
  • Tętniące życiem dyskoteki, do których chętnie zmierzają nie tylko młodzi ludzie, ale także można spotkać osoby w sile wieku.
  • Bogata oferta wszelkiego rodzaju atrakcji kulinarnych. Czy to w luksusowych restauracjach rozsianych po całym mieście, czy w niewielkich knajpkach, które znane są wszystkim tubylcom i które przyjemnie się odkrywa.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, na jakie można liczyć w Alanyi. Jest tego znacznie więcej. Na dodatek Alanya jest doskonałym miejscem wypadowym, jeśli oczywiście lubimy zwiedzać. To stąd najlepiej udać się na wspaniałe wycieczki do Kapadocji czy Pamukkale. Jeśli ktoś nie chce oddalać się od swojego hotelu na dłużej, to może wybrać się na rejs statkiem, spływ po górskiej, rwącej rzece, czy na ciekawą wycieczkę po mieście. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Coś, co sprawi, że wakacje będą niesamowicie przyjemne. Moc atrakcji, na jakie można liczyć będąc w Alanyi wystarczy na wiele tygodni. Nie tylko na jeden, tygodniowy lub dwutygodniowy urlop. Taki krótki urlop to dopiero wstęp do poznawania uroków Turcji i Alanyi.