Koronawirus w Turcji

Czy nam się to podoba, czy nie, koronawirus jest zjawiskiem globalnym. Jest wszędzie i pomimo najszczerszych chęci, Turcja nie jest tutaj wyjątkiem. Tak, w Turcji także koronawirus jest obecny i wprowadzone zostały środki bezpieczeństwa. Jako, że dla wszystkich temat ten jest niezwykle ważny, warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób Turcja walczy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Najwięcej informacji na temat koronawirusa w Turcji, znaleźć można tutaj. Warto też poświęcić kilka minut i obejrzeć poniższy film. W rzeczowy i bardzo przystępny sposób zostały tutaj przekazane informacje na ten temat.

Jak wygląda sytuacja na granicy?

Turca działa i reaguje bardzo szybko. Dnia 13.03.2030 roku zawieszone zostały wszystkie loty pasażerskie do i z Włoch, Iraku, Iranu, Korei Południowej, Chin. Przy czym chiny były już wcześniej na cenzurowanym i Turcja już wcześniej zawiesiła połączenia z Chinami. Dodatkowo na lotniskach zainstalowano kamery termowizyjne, których zadaniem jest wychwycenie pasażerów z podwyższoną temperaturą ciała, czyli potencjalnie zarażonych wirusem SARS-COV-2. Kontrola obejmuje wszystkich pasażerów.  Zamknięto też granice lądowe z Iranem i Irakiem oraz przejście graniczne z Azerbejdżanem.

Działania zorganizowane

Turcja nie poprzestała tylko na zamknięciu lotnisk i ograniczeniu ruchu pasażerskiego. Cały czas trwa aktywna kampania informacyjna skierowana do obywateli. Przygotowane zostały oddzielone i wydzielone miejsca kwarantanny. Na stronach internetowych tureckiego ministerstwa zdrowia można znaleźć wiele informacji na temat koronawirusa i tego, jak postępować, aby zminimalizować możliwość zakażenia. Działania są zorganizowane i prowadzone na wielu polach. Internet, telewizja, szkoły. Specjalne informacje zostały przygotowane i skierowane do obcokrajowców, którzy na stałe lub czasowo mieszkają w Turcji. Wprowadzono też kwarantanny dla osób przybywających z za granicy. Odwołane zostały targi, imprezy kulturalne, imprezy handlowe. Mecze piłkarskie będą odbywały się przy zamkniętych trybunach.

Dzięki podjętym krokom, Turcja uważana jest za jednego z liderów walki z koronawirusem.

Co z turystyką?

To oczywiste, że koronawirus uderzył w firmy zajmujące się turystyką. Turecki rząd zasugerował, aby nastawić się z rozpoczęciem sezonu turystycznego najwcześniej na koniec kwietnia. Czyli miesiąc później niż ma to miejsce zazwyczaj. Rozważa się wprowadzenie wsparcia finansowego dla firm zajmujących się turystykom, oraz dla hoteli. Wszystko po to, by uchronić je przed upadkiem i krachem. Turcja ma bardzo mocno rozwiniętą turystykę, która jest ważną gałęzią gospodarczą. Dlatego można liczyć na to, że zostanie zrobione wszystko, aby turyści bezpiecznie mogli spędzić wakacje w Turcji, kiedy już sytuacja się unormuje.

Czy można teraz przyjechać na wakacje do Turcji?

Można. Nie ma ograniczeń dla Polaków, ale… Biorąc pod uwagę fakt, że zostały zawieszone wszystkie loty międzynarodowe, może być to bardzo utrudnione. Lepiej jest uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój sytuacji.